Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Menu

Jak si vede Pony liga v první polovině sezóny?

26. 6. 2019  |  09:00

Díky obětavé práci paní Marie a Kamily Bartošových a paní Běly Bartáskové se bezmála 30 dětí účastní tento rok Pony Ligy za podpory Jockey Clubu ČR. Jak jsme již informovali, od letošního roku si vzal Jockey Club ČR pod patronát tento seriál pro děti. Tři nejlepší děti budou vyhlášeny a oceněny v rámci tzv. „Večera šampiónů“, který se uskuteční dne 9. listopadu na závodišti v Praze - Velké Chuchli po skončení posledního dostihového dne sezóny.

Jak si vede Pony liga v první polovině sezóny?

20190623_150514_resized
Foto: Archiv JC ČR

O týden později, v sobotu 16. listopadu, Jockey Club ČR ve spolupráci s pražským pořadatelem a Střední školou dostihového sportu a jezdectví na chuchelském závodišti uspořádá Galavečer Pony Ligy, na kterém bude vyhlášeno celkové pořadí a oceněni všichni účastníci dostihů poníků.

Za týden začínají dětem prázdniny a v termínové listině si můžete přečíst, kam se v době dovolených na dostihy poníků můžete jet podívat (nejbližší dostihy poníků se budou konat dne 6. července v Lysé nad Labem). Na webových stránkách www.dostihyjc.cz zveřejňujeme startovní a výsledkové listiny dostihů poníků přímo v sekci startovních a výsledkových listin oficiálních dostihů. Všechny informace jsou tedy přehledně zobrazeny na jednom místě.

V tabulce průběžného pořadí vidíte i jména dětí, které pochází ze známých dostihových rodin. Jak děti baví „jezdit na ponících“ jsme se zajeli zeptat Ley Petrlíkové a Vladimíra Štefanigy do Pardubic dne 23. června 2019.

Lea Petrlíková (10 let) se v Pardubicích představila v oddělení pro menší poníky s Nonym ze stáje DAR. Tentokrát skončili na čtvrtém místě a v celkovém pořadí Pony Ligy Lee patří průběžná třetí pozice.

Jak dlouho jezdíš na ponících? Tři roky.

Pocházíš ze slavné dostihové rodiny, tvůj táta je šampion jezdec i trenér Allan Petrlík, chtěla by si pokračovat v téhle rodinné tradici? Ano.

Jako jezdkyně? Ano.

Máš nějakého oblíbeného poníka? U nás ve stáji máme ještě jednoho poníka, mého oblíbeného, za kterým chodím pořád, jmenuje se Highandfly.

A budeš na něm také jezdit? No to ještě nevím...:-)

20190623_145006_resized
Foto: Archiv JC ČR

Vladimír Štefaniga startoval v oddělení pro větší poníky v sedle Esprita, se kterým doběhli na druhém místě a v průběžném pořadí Pony Ligy tak figuruje na dělené šesté příčce.

Jako dlouho jezdíš na ponících? Dostihy jsem začal jezdit tenhle rok.

A na koni vůbec? Od malička.

Od malička, to je jak dlouho? Chodil jsem v kroku už od té doby, co jsem uměl sedět.

Co plánuješ do budoucna, s poníky anebo i s koňmi obecně? Chtěl bych jít do Chuchle, do školy.

A kolik je ti let vlastně? Mně je devět.

Tak to máš ještě chvíli čas…snad si to mezitím nerozmyslíš :-)

A na jakých ponících jezdíš? Ve stáji máme dva poníky, jednu kobylku, ale ta je taková hrrr a tady toho hnědého (myslí Esprita se kterým běžel).

 

Ještě musíme zmínit jednu informaci na závěr. Mimo avizovaných dvou dnů 9. listopadu (Večer šampiónů) a 16. listopadu (Galavečer Pony Ligy) chystáme v podzimních měsících jedno překvapení pro děti při dostihovém dni v Praze – Velké Chuchli, o kterém Vás budeme včas informovat.

Ing. Martina Krejčí, Ph. D.
generální sekretář JC ČR

Související články

Zpět na výpis