Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Menu

Seriál PONY LIGY skončil v Pardubicích 26. 10. 2019  

31. 10. 2019  |  19:00

Poslední kolo seriálu dostihů pro poníky pod názvem Pony Liga za podpory Jockey Clubu ČR se konalo při dostihovém dni v Pardubicích 26. 10. 2019. Celkem se poníci ukázali při 21 dostihových dnech, tj. 40 % z celkového počtu dostihových dní (52 v roce 2019). Jak celou věc hodnotíme? Co plánujeme v roce 2020?

Seriál PONY LIGY skončil v Pardubicích 26. 10. 2019   Zobrazit fotogalerii

Kde všude se dostihy poníků běhaly, uvidíte v celkové tabulce.  Celkem se seriálu Pony Liga během roku účastnilo 43 dětí, to je dle slov Kamily Bartošové (zakladatelka Pony Ligy) o 10 dětí více jak v loňském roce. Spolupráce s dětmi je základem pro každý sport. I kdyby každý rok přibyly pouze dvě děti, tak tato práce má smysl s pozitivním hodnocením. Zato patří velký díky celému týmu spolku Pony Liga.

V příštím roce chystáme pokračování seriálu Pony Liga za podpory Jockey Clubu. Rádi bychom se domluvili i s pořadatelem ve Slušovicích, kde se sice dostihy poníků konaly, ale ne v rámci seriálu Pony Liga. Také pořadatel dostihů v Praze projevil zájem o spolupráci s dětmi a navýšení dostihů pro poníky na pražském závodišti. Rádi bychom vymysleli přes zimu pro dostihy poníků legislativní rámec s důrazem na bezpečnost dětí. I děti, které nikdy na ponících nejezdily, by mohly mít možnost při Střední škole dostihového sportu a jezdectví dostat základ jízdy na poníkovi, na vlastním poníkovi pokračovat v dostizích a při stále trvajícím zájmu se od 15 let přihlásit na Střední školu dostihového sportu a jezdectví.

Co se týká webových stránek www.dostihy.cz, v sekci Dostihy poníků, na kterou jste už zvyklí, budou postupně zveřejňovány informace důležité pro příští rok. Velmi pozitivně hodnotím, že se podařilo naprogramovat zveřejňování startovních listin a výsledků pro poníky na stejném místě jako pro dostihové koně (www.dostihyjc.cz, sekce Startovní listiny a Výsledky).

Tak teď přichází to nejdůležitější ze všech informací a tím je gratulace prvořadým aktérům Pony Ligy, dětem. Na konečné pořadí se můžete podívat v celkové tabulce. Velké poděkování patří všem, kteří se celý rok Pony Ligy účastnili. Konkrétně si dovolíme zmínit tři nejlepší: na 3. místě se umístila slovenská účastnice Jesika Kissová (10 let) se 37 body, na 2. místě se umístila Anna Lebdušková (13 let) s 39 body a konečně na 1. místě se umísila Lea Petrlíková (10 let) se 40 body.

Slavnostní vyhlášení a předání cen

Na začátku sezóny jsme Vás informovali, že v rámci Dne šampiónů 9. 11. 2019 budou oceněni tři nejlepší účastníci Pony Ligy. V rámci organizace tohoto dne jsme se nakonec rozhodli, že bude při Dni šampiónů 9. 11. vyhlášena a oceněna pouze vítězka Pony Ligy 2019 – Lea Petrlíková. Další účastníci Pony Ligy budou vyhlášeni a oceněni na slavnostním galavečeru, který se bude konat dne 16. 11. 2019 v prostorách tribuny v Chuchli Aréna Praha. O podrobnostech této akce Vás budeme informovat.

Martina Krejčí
generální sekretář Jockey Clubu ČR

Foto: Bohumil Křižan

Související články

Zpět na výpis