Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Menu

Závodiště

Česká dostihová závodiště

Na 10 závodištích v ČR se od začátku dubna do začátku listopadu koná kolem 50 dostihových dnů, což znamená každý rok kolem 400 rovinových a překážkových dostihů.

Praha Chuchle

Praha

Centrální závodiště, kde se běhají především rovinové dostihy. Dráha má více než 110letou tradici a je dějištěm nejvýznamnějších tuzemských rovinových dostihů. Konají se tu, mimo jiné, tři klasické dostihy - Velká jarní cena, St. Leger a jeden z vrcholů rovinové části sezóny, České Derby. Běžná návštěvnost se pohybuje okolo 3000 diváků, na vrcholné dostihové dny jich přichází více než 5000. Termínem dostihů je zpravidla nedělní odpoledne, ale od roku 2019 se běhá poměrně často i v sobotu. Typickým příkladem je další velmi významná událost zdejšího závodiště, kterou je již tradiční Evropský pohár žokejů – European Jockeys Cup. Dostihová dráha v Chuchle Areně vyniká  evropskými parametry. Umožňuje start 16 koní ze startovacích boxů v jednom dostihu, celková šíře dráhy však odpovídá počtu ještě vyššímu. Na vnitřní dráze se běhá každý rok několik dostihů přes proutěné překážky. Celý areál je velmi vhodný ke konání doprovodných a společenských akcí.

www.chuchlearena.cz

Závodiště Pardubice

Pardubice

Město koní a místo konání Velké pardubické již od roku 1874. Na pardubické dráze se konají v současnosti pouze překážkové dostihy, specialitou jsou dostihy cross country, kdy koně běhají nejen po trávě, ale také po oranici a často v průběhu dostihu mění směr. Na závodišti se koná devět dostihových dní za rok a vrcholem je druhá říjnová neděle, termín Velké pardubické. Také pardubický areál umožňuje konání doprovodných akcí. Na kvalifikační dostihy míří na závodiště 5000 diváků, na samotnou Velkou pardubickou je návštěva minimálně čtyřnásobná, při pěkném počasí i vyšší. Diváci si na druhou říjnovou neděli kupují vstupenky několik měsíců dopředu. Mimo dostihové dny si můžete dráhu i její nejslavnější překážku, Velký Taxisův příkop, která se skáče jednou za rok, prohlédnout v rámci exkurzí.

www.zavodistepardubice.cz

Závodiště Karlovy Vary

Karlovy Vary

Dráhu pocházející z roku 1899 najdete v lázeňském městě v místní části Dvory. Dominantou jsou staré secesní tribuny, jako stvořené pro dostaveníčka evropské šlechty, která se právě na závodišti konají vždy koncem dubna. Na dráze se mohou konat rovinové i překážkové dostihy, uprostřed dráhy bylo před několika lety vybudováno golfové hřiště. Tradicí jsou dostihové dny v rámci Mezinárodního filmového festivalu, v posledních letech se ve Dvorech koná zpravidla 7 dostihových dní za rok. V létě každého roku se zde koná klasický dostih pro klisny, Oaks.

www.hipodromholoubek.cz

Hipodrom Most

Most

Jedno z nejmladších tuzemských závodišť, kde se první dostihový den konal v roce 1997. Dnes je k dispozici moderní areál, kde kromě dostihového dne může proběhnout i zajímavý doprovodný program. Celé závodiště je přehledné a kromě rovinových dostihů umožňuje zdejší dráha také konání atraktivních překážkových klání. Z velebudické výsypky je velice pěkný výhled na celou lokalitu Mostu a okolí. Mostecká dráha hostí v posledních letech 6 až 7 dostihových dní za rok. V květnu se zde koná klasický dostih pro klisny, Jarní cena.

www.hipodrom.cz

Závodiště Slušovice

Slušovice

Dráha s klopenými oblouky byla postavena na začátku 80. let minulého století za doby fungování legendárního jednotného zemědělského družstva. Dostihy jsou na Moravě velmi populární, a pokud pořadatelé připraví zajímavý doprovodný program, počet návštěvníků atakuje číslovku 5000. Dráha umožňuje konání rovinových i překážkových dostihů. V současné době je nejvýznamnějším dostihovým dnem Velká slušovická steeplechase, pořádaná zpravidla 28. října. Na zdejší dráze se koná zpravidla 5 dostihových dní za rok.

www.dostihyslusovice.cz

Závodiště Lysá nad Labem

Lysá nad Labem

Příjemné závodiště na okraji borového lesa, nedaleko od Prahy, kde se konají rovinové i překážkové dostihy. V současné době jsou pořádány dva překážkové vrcholy, Prvomájová steeplechase (1. května) a Memoriál Evy Palyzové (6. července), které se mohou pochlubit několikatisícovou návštěvností. Zpravidla se zde konají tři dostihové dny za rok. Areál je ideální pro návštěvy rodin s dětmi.

www.dostihylysa.cz

Závodiště Kolesa

Kolesa

Tři kilometry od legendárního kladrubského hřebčína se nachází překážkové závodiště francouzského stylu, kde mají diváci koně a jezdce doslova jako na dlani. Doménou jsou atraktivní překážkové dostihy. Na dráze se poprvé běhalo v roce 1998 a v současné době se na této dráze konají zpravidla 1 až 2 dostihové dny, které jsou hojně navštěvovány, neboť Pardubice a jejich okolí jsou rájem překážkových dostihů.

www.elektrovasury.cz

Závodiště Brno

Brno

Také dráha v sousedství brněnského letiště v místní části Dvorska zažila dostihovou premiéru v roce 1998. Ač je dráha umístěna na okraji velkého města, působí spíše venkovským a příjemným dojmem. Dráha je čtvercového tvaru a její obvod je pouhých 1200 metrů, diváci tak mají i z nevysokých tribun velmi dobrý přehled. Cestu na brněnské dostihy, konané pravidelně třikrát za rok, nachází velké množství diváků.

www.dostihybrno.cz

Závodiště Netolice

Netolice

Jižní Čechy jsou tradičním místem konání dostihů. Bohužel, původní dráhu pod zámkem v Hluboké nad Vltavou vzal čas, a tak jedinou v současné době funkční, je ta v sousedství zámku Kratochvíle. Příjemné prostředí, které navozuje atmosféru francouzských dostihových drah, ožívá jednou ročně, kdy se do areálu schází 2 až 3 tisíce diváků, kteří mohou sledovat rovinové a překážkové dostihy.

Světlá Hora

Světlá Hora

V podhůří Jeseníků se začaly dostihové a jezdecké dny pořádat v dobách čtyřnásobného vítěze Velké pardubické Železníka. Tradice přetrvala do dnešních dní, kdy se zde pravidelně v červenci koná překážkový dostihový den za velkého diváckého zájmu. Specialitou Světlé Hory je divácký sektor uprostřed dostihové dráhy, ze kterého mají diváci velmi blízký kontakt s dostihovými koňmi.

 

 

 

Sledujte dostihy