Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Menu

Cui bono

23. 3. 2016  |  20:22

Vážení čtenáři,

není mým zvykem seznamovat veřejnost s obsahem osobních jednání.

Jelikož však spor mezi Jockey Clubem a některými závodišti eskaloval do iracionální roviny a ze strany Jockey Clubu je málo vysvětlován, musím tak učinit.

Včera večer, 22. 3., jsem se telefonicky spojil s Petrem Drahošem a předložil jsem mu tuto další nabídku:  „Najděme kompromis ve výši přihlášek a startek ve výši 4 – 4,2 %  a Jockey Club z Fondu majitelů Vám uhradí ¾ vzniklé ztráty.“

Podle loňských čísel to znamená  pro závodiště kumulovaný výpadek 2,2 Mio Kč a z Fondu majitelů by závodiště získala 1,65 Mio Kč. Závodiště by nesla tudíž ze svého 0,55 Mio.
Lze předpokládat, že tato částka by byla z velké části kompenzována vyšším počtem přihlášených, potažmo startujících koní.

Petr Drahoš mě dnes ráno informoval, že časově bude obtížné tento návrh se všemi závodišti projednat. To jsem vzal na vědomí a požádal ho, vrátit se k tématu ve čtvrtek ráno 24. 3., protože celou středu jsem byl mimo kancelář. Současně jsem ho požádal nezveřejňovat do té doby negativní prohlášení.

Zpráva TMM z dnešního odpoledne o zrušení dalšího dostihového dne mne zaskočila.

Nerozumím totiž jedné věci. Komu stojí za celkovou částku 500 tisíc korun hazardovat s osudem celé sezóny a sponzory. Porovnejme tuto částku s 8 Mio Kč dotací, které z Fondu majitelů a generálního partnera sponzoruje Jockey Club. Komu vyvolávání této atmosféry prospívá?  Jestliže 500 tisíc korun je neřešitelný problém, můžeme jiných 8 milionů ztratit?

Dostihy jsem sponzoroval daleko dřív, než jsem byl v Radě Jockey Clubu. Ale proč dnes, když Rada Jockey Clubu zajišťuje dostihy za 8 Mio Kč a je největším sponzorem, to někdo sabotuje?

Pochopitelně sezóna se musí rozběhnout a omlouvám se těm, kterým současnou situací způsobujeme komplikace. Ale pokud existuje možnost běhat a běhat za peníze, pak lepší je vždycky ta druhá. Bez ohledu na to, komu to prospívá.

JUDr. Ing. Jiří Charvát

prezident JC ČR

 

Zpět na výpis