Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Jockey Club České republiky si připomene významné jubileum

24. 3. 2019  |  17:40

Základ dostihové tradice, na kterou navazuje současný Jockey Club ČR, byl položen 28. března 1919 v pražském hotelu Saský dvůr. Před 100 lety tak začal vznikat Československý Jockey Club, dostihová autorita v nově vzniklé zemi. V květnu 1919 byl prvním předsedou spolku zvolen vlivný politik a pozdější ministr zemědělství a národní obrany Bohumír Bradáč, který vydržel v čele až do roku 1930.

Jockey Club České republiky si připomene významné jubileum

Dostihové dráhy ve Velké Chuchli, Karlových Varech a Pardubicích byly po první světové válce ve velmi špatném stavu, a tak se dostihový provoz podařilo obnovit až na jaře roku 1920. První dostihový den na území Československa se konal 13. května 1920 ve Velké Chuchli. Od té doby je dostihová tradice v Československu a České republice nepřerušena, a tak sezóna 2019 bude jubilejní 100. v kontinuální řadě.

Již na podzim minulého roku představil Jockey Club ČR logo připravené k tomuto významnému výročí. Jubileum bylo velmi zdařile prezentováno v sobotu 23. února na Galavečeru českého turfu v Národním domě na Vinohradech. Tisková konference před letošní sezónou se koná ve středu 27. března, den před samotným výročím. Významný historický mezník bude prezentován zástupcům médií, navíc byla u této příležitosti vydána brožura, která statistickými údaji a představením jednotlivých šampionů mapuje 99 let turfu na českém území. Na webových stránkách dostihy.cz přineseme i další články z historie českého turfu.

S logem výročí a připravenými roll-upy se budete setkávat i v dalším průběhu sezóny na dostihových drahách. Vyhrát významný dostih v jubilejní sezóně zaslouží speciální ocenění, a tak Jockey Club ČR připravil pro vítěze skleněné ceny a následně medaile z ryzího stříbra. Ty budou připraveny i pro šampiony sezóny 2019.

100 let to jsou především významné osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie. Koňské legendy si připomeneme v rámci jubilejního 50. ročníku ankety o Nejlepšího koně Československa a České republiky. Žijící osobnosti turfu se sejdou na konci června v Praze, aby mohli společně zavzpomínat na roky s tuzemskými dostihy.

Petr Malík 
marketing Jockey Clubu ČR

Zpět na výpis