Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Klasifikace 2018: Subway Dancer s historickým maximem

5. 1. 2019  |  22:20

Po sezóně 2016 nahradila Generální handicap Klasifikace, takže letos vychází její třetí ročník. KLASIFIKACE je hodnocením koní za jejich nejlepší výkony v uplynulé sezóně, tedy českou obdobou Longines World's Best Racehorse Rankings (tzv. mezinárodní klasifikace).

Klasifikace 2018: Subway Dancer s historickým maximem

Do Klasifikace jsou zahrnuti všichni koně v českém tréninku registrovaní ke startům v České republice a koně v zahraničním tréninku, kteří jsou hodnoceni pouze za výkony v České republice. Letos každopádně z českých koní na nejcennější výsledek dosáhl pro zahraniční starty registrovaný Subway Dancer, když finišoval na výborném třetím místě v ascotském Champion Stakes. Podal přitom nejhodnotnější výkon za tříletou historii Klasifikace.

Na zahraničních drahách se dařilo i dalším koním, kteří nejsou registrováni ke startům v České republice. Aby byl tedy přehled top výkonů nejlepších českých koní kompletní, do Klasifikace jsme znovu zapracovali i koně v českém tréninku registrované pouze pro starty v zahraničí, kteří vyběhli formu odpovídající minimálně českému handicapu 75 kg. Tuto hranici překonalo celkem 103 koní a my vám nabízíme jejich přehled, který je zpracován v tabulce po vzoru mezinárodní klasifikace.

Při sestavování Klasifikace jsme se stejně jako v minulých letech mohli opřít i o hodnocení našich zahraničních kolegů, protože nám byl zásluhou bližší spolupráce se zahraničními dostihovými autoritami umožněn přístup do handicapové databáze všech světových black-type dostihů. Pohled na výkony českých koní v black-type dostizích tak nemáme pouze od handicaperů ze států, kde se dané dostihy odběhly, ale i od několika dalších handicaperů. Právě na základě této databáze vzniká zmiňovaná mezinárodní klasifikace.

Jaroslav Fabris a Jan Žid

handicapeři JC ČR

KLASIFIKACE 2018

Zpět na výpis