Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Menu

Lysolabská rozlučka v růžovém

29. 9. 2021  |  16:42

Na svatováclavské úterý se se sezónou 2021 rozloučilo závodiště Lysá nad Labem. Za příjemného podzimního počasí mohli diváci sledovat sedm dostihů, z toho pět rovinových, jednu steeplechase a jeden přes proutěné překážky.

Lysolabská rozlučka v růžovém Zobrazit fotogalerii

V hlavním rovinovém dostihu, Ceně Rabbitu Trhový Štěpánov, se bez problémů prosadila zástupkyně tréninkové centrály Vocáskových, pětiletá Tularka ze stáje Statku Blata Český ráj I. I když nosila nejvyšší váhu v poli, roli favoritky neměla problém splnit. Vítěz Českého derby Pacific Hill, ztrácel téměř pět délek. I tak se ale jednalo o slušný návrat, když původní comeback v červnu v Praze zhatilo nešťastné uklouznutí.

Překážkovým vrcholem byla Steeplechase cross country Pro-doma. I zde dominovaly růžové barvy Statku Blata Český ráj, když World Speed si pro triumf došel téměř stylem start – cíl. Na rozdíl od předchozí vítězky ho ale připravuje Josef Váňa starší a v jeho sedle měl jediné „rito“ odpoledne nedávný vítěz Gran Premia, Josef Bartoš. Druhá dokončila Piranya, která předtím zaujala výkonem ve Velké karlovarské steeplechase, kde však musela být zadržena kvůli ztrátě závaží.

Ferdinand Minařík
Foto: Bohumil Křižan

Zpět na výpis

Sledujte dostihy