Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Menu

Maroko: Seminář o marketingu a vzdělávání

22. 11. 2018  |  05:19

O uplynulém víkendu se v marocké Casablance uskutečnil vrchol tamní dostihové sezóny, dvoudenní „Marocco International Meeting“. V rámci tohoto mítinku se uskutečnilo celkem dvanáct dostihů (včetně osmi mezinárodních) s celkovou dotací ve výši 727 000 €, polovina v rámci prvního dne byla určena pro anglické plnokrevníky, druhý den se stejným počtem dostihů byl vyhrazen pro plnokrevníky arabské. Jako součást  bohatého doprovodného programu se v pátek pod hlavičkou Evropské a středomořské federace dostihových autorit (EMHF) uskutečnil seminář věnovaný marketingovým a vzdělávacím iniciativám za účasti delegátů z deseti členských zemí včetně České republiky.

Maroko: Seminář o marketingu a vzdělávání Zobrazit fotogalerii

Seminář vedl generální sekretář EMHF Paull Khan a jeho hlavní náplní byly prezentace věnované marketingovým a vzdělávacím aktivitám v členských zemích. Českou republiku na semináři zastupovali Otakar Nový (předseda Legislativní komise a předseda Pořádkové komise JC ČR) a pracovnice ekonomického úseku sekretariátu JC ČR Alena Dragounová, kteří vystoupili s příspěvky věnovanými obecně marketingovým aktivitám Jockey Clubu a zejména Ministerstvem zemědělství podporovanému projektu Nábor dětí pro výkon povolání dostihového jezdce.

Z příspěvků ostatních účastníků semináře mezi nejzajímavější patřila prezentace švédských delegátů Dennise Madsena a Amie Karlsson věnovaná Mezinárodnímu festivalu na závodišti v Bro Parku s vrcholem v podobě Gr. 3 Stockholm Cupu a Lady Jockeys‘ World Championshipu, což je obdoba českého European Jockeys‘ Cupu určená pro ženy, jejíž první ročník se ve Švédsku uskutečnil v loňském roce. Další velice zajímavou prezentací byl příspěvek generálního sekretáře tureckého Jockey Clubu Sadettina Atiga věnovaný projektům sociální odpovědnosti zaměřených především na děti (tamní Pony Club) a zdravotně postižené (hipoterapie).

Po skončení semináře jeho účastníci absolvovali prohlídku Marockého národního hřebčína Bouznika, v jehož areálu se seminář konal, v sobotu se pak zúčastnili úvodního dostihového dne „Marocco International Meetingu“ na závodišti Casa – Anfa, kdy na programu bylo šest dostihů pro anglické plnokrevníky, z nichž čtyři přenášela francouzská televizní stanice Equidia a hlavní dostih Sorec’s Grand Prix (Int. Race, 3+, 2 400 metrů, 120 000 €) byl zařazen do série Le Defi du Galop.

Mgr. Otakar Nový

Zpět na výpis

Sledujte dostihy