Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Menu

Prvním českým vítězem roku 2019 se stal Nine ou Four

3. 1. 2019  |  14:28

Zhruba 60 hodin uplynulo z roku 2019 a už jsme zaknihovali první vítězství. Postaral se o něj osmiletý veterán Nine ou Four v dostihu na 1300 metrů ve francouzském Deauville. Stejně jako v loňském roce i v tom letošním připravil prvního rovinového vítěze Václav Luka, ten připravuje Nine ou Foura pro Syndikát V3J.

Lednová rovinová vítězství byla až do loňského úspěchu v Česku připravovaným koním zapovězena. Nine ou Four je teprve druhým rovinovým vítězem v prvním měsíci roku (prvním byl loni 5. ledna Mister Smart). „Je to paráda, byl to vlastně první rovinový dostih na francouzském áčkovém závodišti a hned se nám podařilo vyhrát,“ radoval se trenér Václav Luka.

Ostřílený mazák Nine ou Four měl přestávku v loňském roce od května do října. Vystoupení v Deauville bylo čtvrté po skončení přestávky. „Docela jsem mu věřil, ale ne na vítězství, ale na místo. Když jsem viděl sázkové kurzy, tak jsem trochu znejistěl, protože jim to většinou vychází, ale podařilo se.“ Nine ou Four odskočil v sázkovém poměru 20:1 a připsal si osmé vítězství kariéry. Na triumf čekal více než 14 měsíců, ale vyplatilo se, svému majiteli, Syndikátu V3J vydělal více než 190 tisíc korun.

I když se v Deauville jednalo o prodejní dostih, o Nine ou Foura zájem nebyl. „Je to kůň, který nemá ve Francii prémie, navíc tady startuje dlouho, tak vědí, co od něj čekat a svou roli hraje také jeho věk,“ vysvětlil trenér z jihočeských Bošovic.

Pokud počasí dovolí, měl by se Nine ou Four představit opět za tři týdny. Na vystoupení Nine ou Foura naváží v nejbližších dnech další jeho tréninkoví partneři. „Zítra se představí dva koně a v sobotu tři,“ doplnil Luka. V neděli odpoledne bychom měli být svědky prvního letošního překážkového startu v italské Pise.

(bda)

Zpět na výpis