Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Velká Chuchle: Lehké vítězství tříletého Barabashe

30. 9. 2018  |  17:49

Tříletý černý hnědák Barabash vyhrál snadno vrchol nedělního programu ve Velké Chuchli, Cenu CPI Property group na 2600 metrů. Mezi půltuctem účastníků byl desetinovým favoritem a svou roli bez velkých problémů splnil. Potvrdil tak třetí místo ze závěrečné klasiky sezóny, St. Legeru před čtyřmi týdny. V sedle Barabashe oslavil 501. vítězství své kariéry žokej Jan Rája. Barabash byl jedním ze tří desetinových favoritů, kteří v neděli zvítězili.

Vytrvalecký handicap velmi dobře rozjel Arlington s Pavlínou Filipovou, nebyl to žádný courák, jak bývá v Česku zvykem. „Podstatný vliv na vývoj dostihu měla Pavlína Filipová v sedle Arlingtona, neboť nasadila strojové tempo, které je ve vytrvaleckých dostizích důležité,“ vrátil se k průběhu dostihu spokojený Jan Rája. Od trenéra Luboše Urbánka nedostal speciální ordre, jen měl zvítězit, což se mu podařilo. „V rovince jsem mu dal jednu ránu bičem, okamžitě zabral a zvítězil,“ dodal Rája. Arligton zůstal druhý a třetí honorář si připsal Mystic Golfer. Barabash vyhrál o dvě a čtvrt délky a stal se jedním ze čtyř vítězů, který měl na své pronásledovatele více délkový náskok.

Dalšími dvěma desetinovými favority, kteří uspěli, byli Famous Valley a dvouletý Angkor Wat. Prvně jmenovaná čtyřletá klisna ze stáje Stanislava Chudáčka vyhrála už pošesté v řadě, počtvrté vyhrála dostih přes proutěné překážky. Tentokrát si se svými soupeři jen pohrála a nadělila jim minimálně devět délek. V průběhu dostihu nemohl nikdo dlouho pochybovat, kdo zvítězí. Dvouletý Angkor Wat se přece jen na triumf více nadřel. Druhého Manoamano porazil o půl délky pěknou koncovkou. V průběhu dostihu se snažil David Liška Angkor Wata několikrát posunout dopředu, ale nebyl prostor, ale zhruba 300 metrů před cílem se cesta uvolnila a reprezentant stáje Joly vyhrál.

Pro Davida Lišku to bylo první vítězství v rámci programu, druhé přidal o hodinku později se čtyřletou Jenny Walker. Po šesti měsících letošní sezóny má Liška na svém kontě 28 vítězství a vede s náskokem 7 čárek šampionát. Už jen jedno vítězství mu chybí k padesátce.

Stejně jako Angkor Wat se o půl délky prosadili již zmiňovaná Jenny Walker, ostřílený Monte Christo připravovaný Michalem Kalčíkem, a na závěr programu šestiletá Ella s Martinou Havelkovou. Nejtěsnější doběh byl ve druhém oddělení měření sil dvouletých. Anjellico porazil o krátkou hlavu debutujícího Tech Juryho, což byl asi divácky nejzajímavější souboj odpoledne.

O nejsuverénnější výhře už šla řeč, ale překvapivě snadné vítězství si připsali Rakia (3 a půl délky) a Alexandr (4 délky). Pět dostihů bylo handicapových, ale přesto jsme žádného vítěze s dvouciferným kurzem nedočkali. Nejpřekvapivějšími vítězi z pohledu sázejících byli Monte Christo a Rakia, kteří shodně odskočili v kurzu 9:1.

(bda)

Zpět na výpis