Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Menu

Velká Chuchle připravuje změny pro sezónu 2019

20. 11. 2018  |  16:22

Již několik týdnů je zřejmé, že se v roce 2019 uskuteční ve Velké Chuchli 14 dostihových dní, ale bude se jednat o jednu z nejdelších sezón v historii, neboť premiéra je připravována na neděli 7. dubna a derniéra na sobotu 9. listopadu. Stejně jako letos i příští rok budou ve Velké Chuchli k vidění dva vrcholy, České derby v sobotu 22. června, a Evropský pohár žokejů také v sobotu 28. září. „Obě tyto akce jsou pro nás i do budoucna velmi důležitými termíny a rádi bychom výrazně posilovali jejich provedení,“ sdělil ředitel závodiště Velká Chuchle Martin Pecka.

„Naším cílem je, aby se Velká Chuchle stala místem setkávání všech věkových kategorií od dětí po seniory,“ slyšeli jsme od Martina Pecky. „V roce 2018 celkový počet platících diváků vzrostl proti předchozímu roku o 20 procent, průměrný počet platících diváků na jeden dostihový den vzrostl téměř o sedm procent.“ V absolutních číslech to představuje 1600 až 2700 platících diváků na jeden dostihový den. „V roce 2019 bychom rádi měli průměrnou návštěvu tři tisíce platících na jeden dostihový den,“ představil ambiciózní plán Martin Pecka. „Značnou péči budeme věnovat produkci doprovodných programů, chceme upoutat větší pozornost široké veřejnosti, a tím na závodiště přilákat větší počet diváků.“

V roce 2018 se ve Velké Chuchli uskutečnilo 18 dostihových dní, celkem 141 dostihů v nichž bylo na dotacích vyplaceno 17 283 600 korun. V dostizích se představilo celkem 506 koní. Počtem dní i dostihů byla sezóna lepší než ta v roce 2017. „Nadále je Velká Chuchle centrem českého dostihového sportu,“ doplnil Pecka.

Dlouhá léta bylo v Pražanech zakořeněno, že se chodí na dostihy do Velké Chuchle v neděli odpoledne, toto pravidlo přestane v roce 2019 platit. V neděli po obědě proběhne sedm dostihových dní, pětkrát se bude běhat v sobotu, druhý dostihový den vychází na Velikonoční pondělí a v červenci se brány areálu otevřou pátek v podvečer. „Chtěli bychom, aby to byla letní párty a zaměříme se nejen na Pražany, ale návštěvníky Prahy,“ doplnil dostihový manažer Velké Chuchle Jiří Zlámaný. „Termínem Velké Jarní ceny Velké červnové ceny vycházíme vstříc Slovensku, kde se v neděli uskuteční Velká jarní cena, respektive Turf gala.“ České derby se uskuteční v sobotu, aby mělo důstojné televizní pokrytí, což nedělní termín neumožňuje.

Novinkou budou dva dostihové dny v jednom, které jsou v kalendáři třikrát (22. dubna, 19. května a 12. července). Dopoledne nebo brzy odpoledne se uskuteční klusácké dostihy a navazovat na ně budou cvalové. „Předpokládáme, že bude sedm cvalových dostihů a zhruba stejně klusáckých, s tím, že přestávka v programu bude hodinu a půl až dvě,“ představil novinku Jiří Zlámaný.

Pražský pořadatel představil i změny v rozložení dotací jednotlivých dostihů. „V příštím roce se České derby uskuteční o 2 milióny korun a 500 tisíc bude přesunuto do dalších dostihů,“ představil podstatnou změnu pro realizační týmy Zlámaný. „Dostihy první kategorie v rámci derby-dne budou mít dotaci 200 tisíc korun. Velká jarní cena, St. Leger a Velká cena Prahy budou mít dotaci 600 tisíc korun. U běžných dostihů první kategorie dojde k navýšení dotace ze 135 na 150 tisíc korun. Tři dostihy, Memoriál Jaroslava Maška, Cena Nory Jeane a Memoriál Harryho Petrlíka budou opět dostihy nejvyšší kategorie.“

Změny se dotknou i dostihových sázek, které provozuje společnost TOTO CZ pod vlastní značkou BETINO. „Sázky jsou nedílnou součástí dostihového života. Chceme, aby byly zajímavější,“ řekl ředitel Martin Pecka. Sázková společnost chce do budoucna nabídnout i elektronickou verzi dostihového sázení a nyní pro tuto variantu hledá strategického partnera.

Jak bylo uvedeno při vstupu rodiny Vítkových do Velké Chuchle, areál to nebude již jen dostihový, ale všeobecně koňský. Na rok 2019 jsou plánovány čtyři jezdecké dny. Vybudováno bude moderní jezdecké kolbiště ve druhé části areálu, hala jízdárny o rozměrech 29 x 63 metrů, která bude v letních měsících sloužit pro ustájení všech účastníků dostihů a závodů, a dojde k opravě stájí pro stávající a nové klienty. V roce 2018 bylo do areálu investováno 12 miliónů korun, na rok 2019 je plánováno milionů třicet.

„Je nutné zakoupit kvalitní technické vybavení na údržbu všech zdejších sportovních povrchů a dostihové dráhy,“ doplnil k investicím Martin Pecka. Podle jeho slov se diváci mohou těšit na nový cateringový koncept, řadu zajímavých akcí a nových služeb v oblasti gastronomie.

(bda)

Zpět na výpis

Sledujte dostihy