Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Bošovice vyloupily Chuchle Arénu

Bošovice vyloupily Chuchle ArénuV neděli se po téměř dvouměsíční pauze vrátily dostihy do Chuchle Arény Prahy. Ideální počasí a program čítající dokonce devět výkonnostních zkoušek přilákaly na pražské závodiště vysoký počet návštěvníků, kteří mohli vidět i dva vrcholy nejvyšší kategorie – 43. Velkou cenu Prahy CK Martin Tour a 76. St Leger Factoringu České pojišťovny.

Dostihy

Jako první byla na programu mílařská zkouška pro tříleté a starší koně, 43. Velká ceny Prahy CK Martin Tour. Favoritem byl nový nákup stáje Lokotrans, Heaven Forfend, jenž měl vizitku vítěze jak ve Francii, tak na britských ostrovech. Žokej Martin Laube ho již od začátku posadil blízko nijak rychle rozjetého dostihu, kde tempo udával Don Cliffs. Toho krátce po zatočení minul a ještě sto metrů před cílem se zdálo, že si jde pro protažení vítězné šňůry. Z hloubi pole ale už kličkoval Billabong Cat, který se rovněž českému obecenstvu představil poprvé. Jezdkyně Fialová, jenž se do jeho sedla dostala jako náhradnice na poslední chvíli, nakonec v posledních metrech dokázala svěřence trenéra Luky postrčit k triumfu.

Na třetím místě dokončil Torque Power, jehož koncovka v rozvážně rozběhnutém dostihu (první čtyřstovka na rychlé dráze za 27:02) neměla patřičnou razanci, čtvrté peníze brala Zariyannka, jenž volila ofenzivnější taktiku než je u ní obvyklé. Pátá a šestá dotace připadla dvojici rodiny Nieslanikových, Achird a Don Cliffs, sedmou si při současném doběhu rozdělili Cape Freedom a Royal Town.

Tento triumf bošovické tréninkové centrály byl poměrně nečekaný, za další půlhodinu už trenér Luka sedlal do posledního klasického dostihu, St Leger, favorita. Tento dostih se na rozdíl od předchozího odehrával ve velmi svižném tempu, které vyústilo v rekord. Počáteční iniciativu převzal podle očekávání Zoriyman, méně očekávané bylo, když k trháku už dříve než 1200 metrů před cílem zavelel Dionis. Petr Foret v sedle favorizovaného Kamssia ale zachoval chladnou hlavu a koncovku svého partnera načasoval dokonale a cílem ho provedl s náskokem 2 a půl délky. Úspěšnou sezónu pro české odchovance potvrdil třetím místem Respekt, čtvrté peníze před dotírajícím stájovým druhem Mike Majkem uhájil Zoriyman.

Kdo vydržel až do posledního dostihu, dočkal se kromě pěkného finiše Bee Chica i 300. životního vítězství Radka Koplíka, jenž byl pak od svých kolegů při slavnostním ceremoniálu odměněn osvěžující sprchou z barelu.

Ferdinand Minařík
Foto: Bohumil Křižan