Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Pony dostihy > Kalendář pony dostihů > Archivované

Kalendář pony dostihů - archivované

Pony liga Lysá nad Labem

Datum konání: 11. 11. 2023

Více

Archivováno 12. 11. 2023 8:00 Vytvořeno 7. 11. 2023 17:13

Pony liga Most

Datum konání: 14. 10. 2023

Více

Archivováno 15. 10. 2023 8:00 Vytvořeno 15. 3. 2023 22:22

Pony liga Brno

Datum konání: 30. 9. 2023

Více

Archivováno 1. 10. 2023 8:00 Vytvořeno 15. 3. 2023 22:27

Pony liga Most

Datum konání: 26. 8. 2023

Více

Archivováno 27. 8. 2023 8:00 Vytvořeno 15. 3. 2023 22:22

Pony liga Netolice

Datum konání: 13. 8. 2023

Více

Archivováno 14. 8. 2023 8:00 Vytvořeno 20. 7. 2023 16:27

Pony liga Lysá nad Labem

Datum konání: 6. 7. 2023

Více

Archivováno 7. 7. 2023 8:00 Vytvořeno 15. 3. 2023 22:31

Pony liga Most

Datum konání: 11. 6. 2023

Více

Archivováno 12. 6. 2023 8:00 Vytvořeno 15. 3. 2023 22:21

Pony liga Brno

Datum konání: 10. 6. 2023

Více

Archivováno 11. 6. 2023 8:00 Vytvořeno 15. 3. 2023 22:27

Pony liga Most

Datum konání: 27. 5. 2023

Více

Archivováno 28. 5. 2023 8:00 Vytvořeno 15. 3. 2023 22:19

Doprava

Autobusem

Nejvhodnějším spojením z centra Prahy je použití metra B do stanice Smíchovské nádraží. Přímo před hlavní vchod (zastávka Závodiště Chuchle) jede linka číslo 244. Linky č. 129, 241 a 318 jedou po Strakonické ul., je třeba vystoupit v zastávce Dostihová a k závodišti dojít asi 800 metrů pěšky (ulicí Dostihovou, pak u železničního přejezdu vlevo ulicí Radotínskou).

Vlakem

Vlaková příměstská doprava - linka "S7" Praha-Beroun (pro držitele předplatného MHD zdarma) ze stanic Praha-Hlavní nádraží či Praha-Smíchov. Vlak staví ve stanici Praha-Velká Chuchle, 200 metrů od hlavního vchodu závodiště. Konkrétní spojení si můžete snadno vyhledat na serveru Českých drah.

Autem

Z centra Prahy směr na Strakonice. Za Barrandovským mostem budete pokračovat do Malé Chuchle a po podjetí železničního mostu a minutí benzinové pumpy odbočíte vpravo do Velké Chuchle. Po projetí Malou Chuchlí (ulicí Paroplavební) pokračujete opět vpravo dle značení po Mezichuchelské ulici, souběžné s železniční tratí. Před železničním přejezdem pokračujte rovně (směr Radotín) až k budově tribuny. Při zpáteční cestě do centra doporučujeme využít ulici Mezichuchelskou, která se na Strakonickou napojuje opět v Malé Chuchli.

Parkování

Velkokapacitní parkoviště je umístěné u tribuny, nachází se po levé straně za točnou autobusů MHD při cestě směrem z centra. Parkovné: 100 Kč. Kapacita: 500 míst.

Občerstvení

Občerstvení v areálu nabízí restaurace s prostornou terasou v 1. patře tribuny, kavárna, food trucky a stánky rychlého občerstvení. Hlediště tribuny je kryté proti nepřízni počasí.

Doprovodný program | program pro děti

  • jízdy na ponících zdarma (12 – 14 hod.)
  • venkovní hřiště s atrakcemi (trampolíny, kolotoč, skákadla)
  • dílničky - tvoření pískem
  • malování na obličej
  • krytý dětský koutek v přízemí tribuny

Pro rodiny s dětmi

Nejmenším návštěvníkům je v Chuchle Areně Praha věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí snížené vstupné.

Venkovní herna

Venkovní hřiště s atrakcemi: trampolíny, kolotoč, skákadla, pískoviště, houpačky.

Jízdy na ponících

Při příznivém počasí se děti mohou každý dostihový den zabavit svezením na populárních ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi. Jízdy na ponících jsou zdarma, resp. za dobrovolné jízdné, nebo mohou děti přinést poníkům něco dobrého "na zub" (mrkev, jablíčko, apod.).

Dětský koutek Hříbátka

Dětský koutek je situován v přízemí sázkové haly, tudíž je krytý a je v provozu o každém dostihovém dni. Svým malým hostům nabízí například míčkový bazén, skládací hrad či skluzavku. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárně.

Dostihová angličtina

Obrázková brožura Dostihová angličtina je určena pro děti od třetí třídy. Požádejte o ni v Dostihovém obchodě - je zdarma.

 

Organizační informace

Kde si mám koupit vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná dvě hodiny před startem prvního dostihu. Vstupenku za plnou cenu můžete koupit v online předprodeji, kde získáte nižší cenu.

Máte zvýhodněné typy vstupenek?

Vstup zdarma mají na dostihy děti do 15 let a držitelé průkazu TP/ZTP. Snížené vstupné zaplatí mládež do 18 let, studenti do 26 let a osoby 60 let a starší. Klasické rodinné vstupné není zavedeno vzhledem k tomu, že děti vstupné neplatí.

Mohou na závodiště psi?

Vstup se psy je možný, avšak pes musí být na vodítku a majitel je povinen uklidit případné exkrementy.

Co si mám obléci? Je na dostizích nějaký předepsaný dresscode?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. Pokud je společenské oblečení vyžadováno, např. do VIP salonku, je tato informace uvedena přímo na pozvánce či voucheru.

V kolik hodin je nejlepší na závodiště přijet? Kdy začínají dostihy?

Pokud chcete v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areály závodišť, včetně stánků s občerstvením a restaurací, bývají otevřené již dvě hodiny před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu akce.

Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?

Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 dostihů s 30minutovými přestávkami. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 3,5 hod.

Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, ale jen výjimečně na jeho samotný konec.

Jak probíhá dostihový den?

  • 30 minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem.
  • Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci.
  • S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Cíl je vždy na stejném místě.
  • V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování.
  • Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové jsou dekorováni v ceremoniálním paddocku. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a ve velkém paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Jak mohu dostihy sledovat? Je k tomu potřeba dalekohled?

Nejlepší přehled budete mít z tribuny. Pozice ve vyšších řadách vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady, či přímo chodník před tribunou, vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. Na závodišti jsou umístěné velkoplošné obrazovky a obrazovky uvnitř tribuny s interním videookruhem. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.

Kde dopředu zjistím, kteří koně v dostizích poběží?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje brožura Dostihový program, kterou zakoupíte hned u vstupu na závodiště. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách v detailu dostihu.

Jak a kde si mohu vsadit?

Důležitou součástí dostihů jsou sázky, které je možno uzavírat přímo na závodišti na označených místech. Sázky se zpravidla uzavírají poté, co si koně prohlédnete před dostihem v paddocku.

Vysílá se přímý přenos ze všech dostihů?

Pokud nemáte možnost se přímo zúčastnit dostihového dne, můžete sledovat online stream ZDE >>

Doprava

Autobusem

Na dostihové závodiště jedou autobusy MHD č. 8, 14, 15, 24, 88. Cílovou zastávkou je Závodiště. K hlavní bráně závodiště dojdete za pět minut. Jízdní řády naleznete na stránkách Dopravního podniku města Pardubic.

Vlakem

Přibližně tři minuty od hlavní brány dostihového závodiště můžete využít zastávku vlaku Pardubice, Závodiště.

Autem

Trasa z Prahy po D11 a silnici 37 až do Pardubic. Na kruhovém objezdu 2. výjezdem do ulice Pražská, pak odbočíte doleva do cílové destinace.

Trasa z Brna po D1 a silnici 602 směrem na Žďár n. Sázavou. Dále po silnici 37 až do Pardubic. Na kruhovém objezdu 2. výjezdem do ulice Pražská, pak odbočíte doleva do cílové destinace.

Parkování

Při dostizích: Parkovací plochy jsou pro návštěvníky vyhrazeny na příjezdové cestě (od paramského nadjezdu) směrem k závodišti. Cena parkového je 100 Kč/den.

Parkoviště v areálu závodiště je vyhrazeno pro majitele parkovacích karet a vstupenek na tribuny, členy Dostihového klubu a držitele licencí Jockey Clubu ČR.

Občerstvení

Občerstvení v areálu nabízí restaurace a stánky rychlého občerstvení.

Doprovodný program | program pro děti

Dětské hřiště s houpačkami a prolézačkou

Dětská Velká pardubická

Zmenšené překážky z kurzu legendární Velké pardubické. Taxisův příkop, Irská lavice, Poplerův skok nebo třeba Zahrádky, to vše si mohou malí i velcí návštěvníci dostihových mítinků vyzkoušet na trati Dětské Velké pardubické. Překážky je možné přeskočit, překročit nebo třeba přelézt.

Více informací


Prohlídky závodiště

Pro všechny dostihové nadšence je možnost prohlídky dostihové dráhy s odborným historickým výkladem. Budete mít jedinečnou možnost dozvědět se vše o bohaté historii Velké pardubické a celého závodiště. Projít se můžete po celé trase světoznámého dostihu se zastávkou u těch nejznámějších překážek. Doba trvání prohlídky cca 60 minut. Prohlídky se konají pouze ve všední dny (pondělí až pátek).

Více informací

  

Organizační informace

Kde si mám koupit vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná dvě hodiny před startem prvního dostihu. Vstupenky můžete koupit také v online předprodeji.

Máte zvýhodněné typy vstupenek?

Vstup zdarma mají na dostihy děti do 10 let a držitelé průkazu TP/ZTP. Snížené vstupné zaplatí mládež do 18 let, studenti do 26 let a osoby 60 let a starší. Rodinné vstupné zahrnuje 2 dospělé a až 3 děti.

Mohou na závodiště psi?

Vstup se psy je možný, avšak pes musí být na vodítku a majitel je povinen uklidit případné exkrementy.

Co si mám obléci? Je na dostizích nějaký předepsaný dresscode?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. Pokud je společenské oblečení vyžadováno, např. do VIP salonku, je tato informace uvedena přímo na pozvánce či voucheru. Při kvalifikacích je možné připojit se do tzv. barevného dress codu – I. kvalifikace na Velkou pardubickou zelená, II. kvalifikace na Velkou pardubickou červená, III. kvalifikace na Velkou pardubickou modrá, IV. kvalifikace na Velkou pardubickou žlutá.

V kolik hodin je nejlepší na závodiště přijet? Kdy začínají dostihy?

Pokud chcete v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areál závodiště, včetně stánků s občerstvením a restaurace, je otevřen již dvě hodiny před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu akce.

Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?

Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 dostihů s 30minutovými přestávkami. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 3,5 hod.

Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, ale jen výjimečně na jeho samotný konec.

Jak probíhá dostihový den?

  • 30 minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem.
  • Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci.
  • S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Cíl je vždy na stejném místě.
  • V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování.
  • Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové jsou dekorováni. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a v paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Jak mohu dostihy sledovat? Je k tomu potřeba dalekohled?

Nejlepší přehled budete mít z tribuny. Pozice ve vyšších řadách vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady, či přímo chodník před tribunou, vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. Na závodišti jsou umístěné velkoplošné obrazovky a obrazovky uvnitř tribuny s interním videookruhem. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.

Kde dopředu zjistím, kteří koně v dostizích poběží?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje brožura Dostihový program, kterou zakoupíte hned u vstupu na závodiště. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách v detailu dostihu.

Jak a kde si mohu vsadit?

Důležitou součástí dostihů jsou sázky, které je možno uzavírat přímo na závodišti na označených místech, a také online v síti Ticketportal. Sázky se zpravidla uzavírají poté, co si koně prohlédnete před dostihem v paddocku.

Vysílá se přímý přenos ze všech dostihů?

Pokud nemáte možnost se přímo zúčastnit dostihového dne, můžete sledovat stream na iVysilani.cz, případně v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Doprava

Autobusem

Na dostihové závodiště jezdí linkový autobus č. 1 zastávka „Moser“ nebo č. 2 zastávka "OC Varyáda".

Autem

Do navigace si jednoduše zadejte trasu na Parkoviště OC Varyáda. Dovede vás až na velkokapacitní parkoviště hned naproti areálu závodiště.

Parkování

Parkování je možné na velkokapacitním venkovním parkovišti u OC Varyáda, které se nachází naproti areálu závodiště. Kapacita: 1200 parkovacích míst.

Občerstvení

Občerstvení v areálu nabízí restaurace U Šimla a stánky rychlého občerstvení. Hlediště tribuny je kryté proti nepřízni počasí.

Další aktivity 

Golfové hřiště

Hřiště je přístupné pro širokou veřejnost nebo pro konání turnajů středních a nižších kategorií. Nabízí parametry (Par 68) s celkovou délkou 4.932 m. Hřiště disponuje 9 dráhami s 18 greeny, kde při odehrání standardních 18 jamek odehraje golfista každou dráhu dvakrát, ale na úplně rozdílné greeny. Jednotlivé dráhy na golfovém hřišti jsou o délce od 120 m (Par 3) až po 485 m (Par 5).

 

Organizační informace

Kde si mám koupit vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná 1,5 hod. před startem prvního dostihu.

Máte zvýhodněné typy vstupenek?

Vstup zdarma mají na dostihy děti do 12 let. Snížené vstupné zaplatí děti od 12 do 18 let a osoby nad 60 let. Klasické rodinné vstupné není zavedeno vzhledem k tomu, že děti vstupné neplatí.

Mohou na závodiště psi?

Vstup se psy je možný, avšak pes musí být na vodítku a majitel je povinen uklidit případné exkrementy.

Co si mám obléci? Je na dostizích nějaký předepsaný dresscode?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. Pokud je společenské oblečení vyžadováno, např. do VIP salonku, je tato informace uvedena přímo na pozvánce či voucheru.

V kolik hodin je nejlepší na závodiště přijet? Kdy začínají dostihy?

Pokud chcete v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areál závodiště, včetně stánků s občerstvením a restaurací, je otevřený 1,5 hod. před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu akce.

Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?

Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 dostihů s 30minutovými přestávkami. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 3,5 hod.

Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, ale jen výjimečně na jeho samotný konec.

Jak probíhá dostihový den?

  • 30 minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem.
  • Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci.
  • S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Cíl je vždy na stejném místě.
  • V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování.
  • Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové jsou dekorováni u cílové podkovy. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a v paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Jak mohu dostihy sledovat? Je k tomu potřeba dalekohled?

Nejlepší přehled budete mít z tribuny. Pozice ve vyšších řadách vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady, či přímo chodník před tribunou, vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. Na některých závodištích jsou umístěné velkoplošné obrazovky nebo obrazovky uvnitř tribuny s interním videookruhem. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.

Kde dopředu zjistím, kteří koně v dostizích poběží?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje brožura Dostihový program, kterou zakoupíte hned u vstupu na závodiště. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách v detailu dostihu.

Jak a kde si mohu vsadit?

Důležitou součástí dostihů jsou sázky, které je možno uzavírat přímo na závodišti na označených místech. Sázky se zpravidla uzavírají poté, co si koně prohlédnete před dostihem v paddocku.

Vysílá se přímý přenos ze všech dostihů?

Pokud nemáte možnost se přímo zúčastnit dostihového dne, můžete sledovat online stream ZDE >>

Doprava

Autobusem

Pro návštěvníky dostihů a jiných sportovních akcí je zajištěna autobusová kyvadlová doprava, jezdící na trase:

  • OD Prior (směr hipodrom – u Báňských staveb)
  • 1. náměstí
  • Čs. mládeže
  • konečná zastávka tramvaje č. 4 (u Dopravního podniku)
  • Hipodrom (vstupní brána)

Přesné časy kyvadlové dopravy jsou vždy uvedeny u jednotlivých akcí pořádaných v areálu Hipodromu. Kyvadlová doprava je zdarma!

Vlakem

Z vlakového a autobusového nádraží se tramvají č. 2 dostanete na OD Prior (4. zastávka), která je nástupní stanicí kyvadlové dopravy.

Autem

Do navigace si jednoduše zadejte trasu na Parkoviště Hipodrom. Dovede vás až na velkokapacitní parkoviště hned u vstupu do areálu.

Parkování

Pro pohodlí návštěvníků nabízí hipodrom dvě parkoviště o celkové kapacitě 900 vozidel. Obě parkovací plochy tvoří zpevněný travnatý povrch a jsou umístěny přímo u příjezdové komunikace na hipodrom, před vlastním vstupem do areálu. Parkovné je v dostihový den zpoplatněno částkou 50 Kč, mimo dostihové dny je zdarma.

Občerstvení

Občerstvení v areálu nabízí restaurace a stánky rychlého občerstvení.

Doprovodný program | program pro děti

  • dostihy poníků v rámci seriálu Pony liga
  • dětské hřiště
  • projížďky na koních

 

Fotbalgolf (v provozu mimo dostihové dny - více info)

Fotbalgolf je nejnovější a prvotřídní sportovní hrou, která spojuje populární světové sporty a to fotbal, golf a minigolf. Je to technická, soutěživá a především návyková hra, která v sobě mísí vášeň a sílu fotbalu s elegancí a tradicí golfu. Fotbalgolf je pro lidi všech věkových kategorií a sportovních úrovní. Chcete-li vyhrát, musíte vykopávat fotbalový míč z odpališť, projít různé typy překážek na co nejméně úderů a následně umístit balon do otvoru na konci trati – jamky. Osoba, která užila co nejméně kopů, poté co prošla všech 18 jamek, se stává vítězem. Hraje se v týmech, které mohou čítat maximálně 4 hráče a hra obvykle trvá 1 – 2 hodiny.

In-line dráha (v provozu mimo dostihové dny - více info)

Pro rozšíření sportovních aktivit návštěvníků areálu byla v r. 2008 vystavěna in-line dráha, která je 3370 m dlouhá s kvalitním asfaltovým povrchem. 1,5 km dráhy je obousměrný a 5 m široký, ve zbylých 1870 m pokračuje dráha v jednom směru o šířce 3 m. In-line dráha má zajímavý tvar podle dostihové dráhy, kterou z vnějšího okruhu opisuje. Svými parametry vyhovuje pořádání závodů. Dráha byla přijata s velkým zájmem a nadšením ze strany bruslařů.

 

Organizační informace

Kde si mám koupit vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná hodinu a půl před startem prvního dostihu.

Máte zvýhodněné typy vstupenek?

Vstup zdarma mají na dostihy děti do 140 cm a držitelé průkazu ZTP. Snížené vstupné zaplatí studenti do 26 let a senioři nad 60 let. Klasické rodinné vstupné není zavedeno vzhledem k tomu, že děti vstupné neplatí.

Mohou na závodiště psi?

Vstup se psy je možný, avšak pes musí být na vodítku a majitel je povinen uklidit případné exkrementy.

Co si mám obléci? Je na dostizích nějaký předepsaný dresscode?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. Pokud je společenské oblečení vyžadováno, např. do VIP salonku, je tato informace uvedena přímo na pozvánce či voucheru.

V kolik hodin je nejlepší na závodiště přijet? Kdy začínají dostihy?

Pokud chcete v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areál závodiště, včetně stánků s občerstvením a restaurací, je otevřený již 1,5 hod. před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu akce.

Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?

Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 dostihů s 30minutovými přestávkami. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 3,5 hod.

Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, ale jen výjimečně na jeho samotný konec.

Jak probíhá dostihový den?

  • 30 minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem.
  • Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci.
  • S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Cíl je vždy na stejném místě.
  • V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování.
  • Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové jsou dekorováni. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a v paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Jak mohu dostihy sledovat? Je k tomu potřeba dalekohled?

Nejlepší přehled budete mít z tribuny. Pozice ve vyšších řadách vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady, či přímo chodník před tribunou, vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. Na závodišti jsou umístěné obrazovky uvnitř tribuny s interním videookruhem. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.

Kde dopředu zjistím, kteří koně v dostizích poběží?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje brožura Dostihový program, kterou zakoupíte hned u vstupu na závodiště. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách v detailu dostihu.

Jak a kde si mohu vsadit?

Důležitou součástí dostihů jsou sázky, které je možno uzavírat přímo na závodišti na označených místech. Sázky se zpravidla uzavírají poté, co si koně prohlédnete před dostihem v paddocku.

Vysílá se přímý přenos ze všech dostihů?

Pokud nemáte možnost se přímo zúčastnit dostihového dne, můžete sledovat online stream ZDE >>

Doprava

Veřejnou dopravou

Pokud pojedete veřejnou dopravou, vyhledejte si v jízdním řádu spojení (autobusem, vlakem, kombinované spojení - IDOS) z vámi zvoleného místa: jízdní řád veřejné dopravy. Pokud jedete autobusem, pak nejblíže závodišti je zastávka “Výpočetní středisko“.

Autem

Od Brna a Olomouce přes Hulín a Holešov do Fryštáku a dále pokračovat přes Lukov a Velíkovou přes Hrobice a po vjezdu do Slušovic u zahradnictví odbočit vpravo na ulici Dostihovou, která je v bezprostřední blízkosti dráhy a je zároveň bezplatným parkovištěm.

Od Otrokovic a Uherského Hradiště přes Zlín směrem na Vizovice odbočit doleva na čtyřproudou silnici do Slušovic a pokračovat přes kruhový objezd rovně na ulici Dostihovou, kde je možno zaparkovat a na závodiště dojít pěšky asi 300 metrů nebo na konci ulice odbočit mírně dolů doleva a zaparkovat na ulici Dostihová, která slouží také jako bezplatné parkoviště s výjimkou vyznačených úseků, které jsou vyhrazeny pro soukromé firmy.

Parkování

Přímo v dostihovém areálu je velký počet parkovacích míst, autem se dostanete až k tribunám ještě před průchodem pokladnami. Parkování je zdarma.

Občerstvení

Přímo u dostihové dráhy si můžete zakoupit studené i teplé nápoje a další široký sortiment občerstvení ve stáncích za příznivé ceny. Využít můžete také restaurace v přízemí Music Clubu SUD.

Doprovodný program | program pro děti

  • dostih poníků
  • dostih osobností Velké pardubické
  • jízdy na ponících pro děti
  • malování na obličej
  • práce s koňmi ve volnosti
  • seskok parašutistů 
  • kulturní program: akustické vystoupení MILAN MIKL (ze skupiny AKCENT) a IVAN SKLENÁR (ze skupiny RIPTETO) + Lexa Gazdoš - z cimbálovky Horobijci

 

Organizační informace

Kde si mám koupit vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná dvě hodiny před startem prvního dostihu.

Děti mají vstup zdarma, cena vstupenky pro dospělé je 100 Kč, parkovné se neplatí. Za 50 Kč nabízíme i podrobný dostihový program.

Mohou na závodiště psi?

Psi na závodiště mohou pouze na vodítku a nesmí ohrožovat ostatní návštěvníky a dostihové koně.

Co si mám obléci? Je na dostizích nějaký předepsaný dresscode?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. Pokud je společenské oblečení vyžadováno, např. do VIP salonku, je tato informace uvedena přímo na pozvánce či voucheru.

V kolik hodin je nejlepší na závodiště přijet? Kdy začínají dostihy?

Pokud chcete v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areály závodišť, včetně stánků s občerstvením a restaurací, bývají otevřené již dvě hodiny před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu akce na webu, na plakátech a bannerech v okolí Slušovic.

Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?

Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 - 9 dostihů s 25 až 40minutovými přestávkami podle druhu a typu dostihu. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 4 hod.

Dostihy se dělí mj. podle typu a výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá odstartován zpravidla v druhé části programu.

Jak probíhá dostihový den?

  • 30 minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem, který přinese podstatné informace (startovní listiny, změny v nich, apod.)
  • Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci.
  • S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu, které je dáno typem dostihu a jeho délkou. Cíl je vždy na stejném místě před hlavní tribunou a je označen symbolickou cílovou podkovou, kde se také koná předání čestných cen jezdci, trenérovi a majiteli vítězného koně a zpravidla i rozhovor moderátora s jezdcem či trenérem.
  • V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování.
  • Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové jsou dekorováni. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a v paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Jak mohu dostihy sledovat? Je k tomu potřeba dalekohled?

Nejlepší přehled budete mít z tribuny. Pozice ve vyšších řadách vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady, či přímo chodník před tribunou, vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. V restauraci SUD a ve VIP prostorách můžete sledovat průběh dostihů na obrazovkách s interním videookruhem. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.

Kde dopředu zjistím, kteří koně v dostizích poběží?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje Dostihový program, který zakoupíte hned u vstupu na závodiště. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách v detailu dostihu.

Jak a kde si mohu vsadit?

Důležitou součástí dostihů jsou sázky, které je možno uzavírat přímo na závodišti na označených místech. Sázky se zpravidla uzavírají poté, co si koně prohlédnete před dostihem v paddocku. Pokud si nevíte rady, můžete se řídit tipy odborníků, které jsou uvedené v Dostihovém programu.

Vysílá se přímý přenos ze všech dostihů?

Pokud nemáte možnost se přímo zúčastnit dostihového dne, můžete sledovat online stream ZDE >>, kde kromě všech potřebných informací uvidíte i originální záběry z dronu a především opakování průběhu dostihů ze záznamu.

Doprava

 

Veřejnou dopravou

Na dostihové závodiště se dostanete vlakem - zastávka Lysá nad Labem-Dvorce. Od vlakového nádraží je to pěšky cca. 15 min. (950 m). Trasa ZDE.

Autem

Pokud přijíždíte z Prahy, jeďte po dálnici D10 směrem na Mladou Boleslav, sjezd na 14. nebo 17. km na Lysou nad Labem. Z Prahy můžete jet také po dálnici D11 směrem na Hradec Králové, sjezd je na 18. km na Lysou nad Labem. Pokud přijíždíte z Hradce Králové, jeďte po dálnici D11, sjezd je na 18. km na Lysou nad Labem.

Parkování

V dostihovém areálu se nachází 500 parkovacích míst. Cena parkovného je 100 Kč.

Gastro

Občerstvení v areálu nabízí restaurace a stánky rychlého občerstvení.

Doprovodný program

 

Organizační informace

Kde si mám koupit vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná 2 hod. před startem prvního dostihu. Cena vstupného pro dospělé je 180 Kč.

Máte zvýhodněné typy vstupenek?

Vstup zdarma mají na dostihy děti do 6 let. Cena vstupného pro děti od 6 do 15 let je 50 Kč.

Mohou na závodiště psi?

Vstup se psy je možný, avšak pes musí být na vodítku a majitel je povinen uklidit případné exkrementy.

Co si mám obléci? Je na dostizích nějaký předepsaný dresscode?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. Pokud je společenské oblečení vyžadováno, např. do VIP salonku, je tato informace uvedena přímo na pozvánce či voucheru.

V kolik hodin je nejlepší na závodiště přijet? Kdy začínají dostihy?

Pokud chcete v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areál závodiště, včetně stánků s občerstvením, je otevřený 2 hod. před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu akce.

Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?

Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 dostihů s 30minutovými přestávkami. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 3,5 hod.

Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, ale jen výjimečně na jeho samotný konec.

Jak probíhá dostihový den?

  • 30 minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem.
  • Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci.
  • S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Cíl je vždy na stejném místě.
  • V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování.
  • Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové jsou dekorováni před cílovou podkovou. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a v paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Jak mohu dostihy sledovat? Je k tomu potřeba dalekohled?

Nejlepší přehled budete mít z tribuny. Pozice ve vyšších řadách vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady, či přímo chodník před tribunou, vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.

Kde dopředu zjistím, kteří koně v dostizích poběží?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje brožura Dostihový program, kterou zakoupíte hned u vstupu na závodiště. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách v detailu dostihu.

Jak a kde si mohu vsadit?

Důležitou součástí dostihů jsou sázky, které je možno uzavírat přímo na závodišti na označených místech. Sázky se zpravidla uzavírají poté, co si koně prohlédnete před dostihem v paddocku.

Vysílá se přímý přenos ze všech dostihů?

Pokud nemáte možnost se přímo zúčastnit dostihového dne, můžete sledovat online stream ZDE >>

 

Organizační informace

Kde si mám koupit vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná 1,5 hod. před startem prvního dostihu. 

Mohou na závodiště psi?

Vstup se psy je možný, avšak pes musí být na vodítku a majitel je povinen uklidit případné exkrementy.

Co si mám obléci? Je na dostizích nějaký předepsaný dresscode?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. 

V kolik hodin je nejlepší na závodiště přijet? Kdy začínají dostihy?

Pokud chcete v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areál závodiště, včetně stánků s občerstvením, je otevřený 1,5 hod. před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu akce.

Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?

Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 dostihů s 30minutovými přestávkami. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 3,5 hod.

Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, ale jen výjimečně na jeho samotný konec.

Jak probíhá dostihový den?

  • 30 minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem.
  • Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci.
  • S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Cíl je vždy na stejném místě.
  • V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování.
  • Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové jsou dekorováni. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a v paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Jak mohu dostihy sledovat? Je k tomu potřeba dalekohled?

Nejlepší přehled budete mít z tribuny. Pozice ve vyšších řadách vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady, či přímo chodník před tribunou, vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.

Kde dopředu zjistím, kteří koně v dostizích poběží?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje brožura Dostihový program, kterou zakoupíte hned u vstupu na závodiště. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách v detailu dostihu.

Jak a kde si mohu vsadit?

Důležitou součástí dostihů jsou sázky, které je možno uzavírat přímo na závodišti na označených místech. Sázky se zpravidla uzavírají poté, co si koně prohlédnete před dostihem v paddocku.

Vysílá se přímý přenos ze všech dostihů?

Pokud nemáte možnost se přímo zúčastnit dostihového dne, můžete sledovat online stream ZDE >>

Doprava

Veřejnou dopravou

Na dostihové závodiště jezdí přímo z centra autobus číslo 48 směr Prace. Pokud jedete autobusem, pak nejblíže závodišti je zastávka “Vlčkova“.

Spojení lze vyhledat zde.

Autem

Pokud přijíždíte do Brna po dálnici D1, nejlepší pro Vás bude sjezd Brno – Slatina. Poté pokračovat směr Tuřany a dále Dvorska. Pokud jedete po D2, využijte výjezd Brno-Chrlice či Brno-Jih.

Parkování

V dostihovém areálu je velký počet parkovacích míst na provizorním parkovišti určeném přímo pro dostihový den. Zvlášť je pak parkoviště pro diváky a zvlášť pro koně a účastníky dostihů. Cena parkovného je 30 Kč.

Gastro

Přímo na dostihové dráze si můžete zakoupit studené i teplé nápoje a další široký sortiment občerstvení ve stáncích za příznivé ceny.

Doprovodný program

  • dostihy poníků v rámci seriálu Pony liga
  • pro děti jízdy na koních a ponících
  • jízdy v kočáře
  • kolotoče pro nejmenší

 

Organizační informace

Kde si mám koupit vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná přibližně hodinu před startem prvního dostihu. 

Máte zvýhodněné typy vstupenek?

Děti mají vstup za 30 Kč, cena vstupenky pro dospělé je 100 Kč, parkovné 20 Kč. Za 50 Kč nabízíme i podrobný dostihový program.

Mohou na závodiště psi?

Psi na závodiště mohou pouze na vodítku a nesmí ohrožovat ostatní návštěvníky a dostihové koně.

Co si mám obléci? Je na dostizích nějaký předepsaný dresscode?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. 

V kolik hodin je nejlepší na závodiště přijet? Kdy začínají dostihy?

Pokud chcete v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areál závodiště, včetně stánků s občerstvením a restaurace, je otevřen již dvě hodiny před startem prvního dostihu. Dostihy vždy začínají ve 14:00 hodin.

Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?

Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 dostihů s 30minutovými přestávkami. Dále jsou na programu dne 2 vložené dostihy poníků. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 3,5 hod.

Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, ale jen výjimečně na jeho samotný konec.

Jak probíhá dostihový den?

  • 30 minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem, který přinese podstatné informace (startovní listiny, změny v nich, apod.)
  • Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci.
  • S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Cíl je vždy na stejném místě.
  • V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování.
  • Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové jsou dekorováni. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a v paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Kde dopředu zjistím, kteří koně v dostizích poběží?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje Dostihový program, který zakoupíte hned u vstupu na závodiště. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách v detailu dostihu.

Jak a kde si mohu vsadit?

Důležitou součástí dostihů jsou sázky, které je možno uzavírat přímo na závodišti na označených místech. Sázky se zpravidla uzavírají poté, co si koně prohlédnete před dostihem v paddocku. Pokud si nevíte rady, můžete se řídit tipy odborníků, které jsou uvedené v Dostihovém programu.

Vysílá se přímý přenos ze všech dostihů?

Pokud nemáte možnost se přímo zúčastnit dostihového dne, můžete sledovat online stream ZDE >>

Doprava

Dostihové závodiště se nachází v sousedství zámku Kratochvíle.

Autem

Po silnici II/145 ve směru od Českých Budějovic na Prachatice asi 3 kilometry za Netolicemi zahnete vpravo k zámku. Ze směru od Prachatic pojedete na České Budějovice, po projetí malebnou vesničkou Vitějovice zahnete na křižovatce zvané " U Stopařky " doprava. Dejte pozor na auta v protisměru až budete odbočovat doleva k zámku. Ze směru od Prahy je nejlépe jet přes Písek, na Vodňany a dále ve směru na České Budějovice. Směrová šipka vás včas navede k odbočení vpravo na Netolice u tzv. Nové Hospody (to je stavení po levé straně, které nemůžete přehlédnout). Projedete přes vesničku Podeřiště, dále před Netolicemi doprava a pak už jen podle šipek.

Autobusem

Zastávka “Netolice - Kratochvíle“  je od zámku vzdálená asi 200 metrů. 

Na kole

Kolem zámku Kratochvíle vede několik cyklotras, například č. 1088, 1099, 1110. 

Vlakem

Vlaková zastávka Netolice je uzavřená. Otevírá se pouze příležitostně při různých kulturních akcích, zahajování sezóny, apod. několikrát do roka. Stanice  je vzdálená asi 2,5 kilometru od zámku (doporučujeme vám pěší trasu podél vedlejší silnice ve směru na Bavorov - cesta vede kolem rybníka Myslivna platanovou alejí po dostihové dráze).

Parkování

Velkokapacitní parkoviště na louce u dostihové dráhy. Cena parkovného je 50 Kč.

Gastro

Občerstvení na dostihovém závodišti nabízí stánky rychlého občerstvení. V areálu zámku Kratochvíle najdete restauraci.

Doprovodný program | program pro děti

  • dostihy poníků ze seriálu Pony liga
  • dostihy neregistrovaných koní
  • dostihy dřevěných koní pro děti
  • ukázka výcviku psů

Zámek Kratochvíle

Prohlídkové okruhy zámku a přilehlých zahrad. 

Zámek Kratochvíle - stavba, která nemá v Čechách druhé poloviny 16. století obdoby. Je výrazem okázalé velkorysosti předního velmože království Viléma z Rožmberka. Ve své konečné podobě představuje jeden z klenotů stavitelského a  dekoračního umění doby renesance. Více informací ZDE.

 

Organizační informace

Kde si mám koupit vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná 3 hod. před startem prvního dostihu. 

Mohou na závodiště psi?

Vstup se psy je možný, avšak pes musí být na vodítku a majitel je povinen uklidit případné exkrementy.

Co si mám obléci? Je na dostizích nějaký předepsaný dresscode?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. 

V kolik hodin je nejlepší na závodiště přijet? Kdy začínají dostihy?

Pokud chcete v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areál závodiště, včetně stánků s občerstvením je otevřený 3 hod. před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu akce.

Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?

Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 dostihů s 30minutovými přestávkami. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 3,5 hod.

Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, ale jen výjimečně na jeho samotný konec.

Jak probíhá dostihový den?

  • 30 minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem.
  • Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci.
  • S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Cíl je vždy na stejném místě.
  • V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování.
  • Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové jsou dekorováni před cílovou podkovou. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a v paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Jak mohu dostihy sledovat? Je k tomu potřeba dalekohled?

Nejlepší přehled budete mít z tribuny. Pozice ve vyšších řadách vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady, či přímo místo před tribunou, vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.

Kde dopředu zjistím, kteří koně v dostizích poběží?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje brožura Dostihový program, kterou zakoupíte hned u vstupu na závodiště. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách v detailu dostihu.

Jak a kde si mohu vsadit?

Důležitou součástí dostihů jsou sázky, které je možno uzavírat přímo na závodišti na označených místech. Sázky se zpravidla uzavírají poté, co si koně prohlédnete před dostihem v paddocku.

Vysílá se přímý přenos ze všech dostihů?

Pokud nemáte možnost se přímo zúčastnit dostihového dne, můžete sledovat online stream ZDE >>

 

Doprava

Autem

Závodiště Světlá Hora se nachází 9 km od okresního města Bruntál - směr Vrbno pod Pradědem.

Autobusem

Autobusy jezdí z Bruntálu nebo Vrbna pod Pradědem, zastávka Světlá Hora se nachází 670 m od dostihového areálu.

Parkování

Označená parkoviště u hlavní cesty, zpevněná i nezpevněná plocha. Parkoviště je placené.

Občerstvení

Přímo v areálu dostihového závodiště najdete několik stánků s rychlým občerstvením.

Doprovodný program | program pro děti

Během dostihového dne se v areálu koná výstava drobného zvířectva, jarmark, pro děti jsou k dispozici kolotoče a vše doprovází živá hudba.

 

Organizační informace

Kde si mám koupit vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná 1,5 hod. před startem prvního dostihu. 

Mohou na závodiště psi?

Vstup se psy je možný, avšak pes musí být na vodítku a majitel je povinen uklidit případné exkrementy.

Co si mám obléci? Je na dostizích nějaký předepsaný dresscode?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. 

V kolik hodin je nejlepší na závodiště přijet? Kdy začínají dostihy?

Pokud chcete v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areál závodiště, včetně stánků s občerstvením, je otevřený 1,5 hod. před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu akce.

Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?

Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 dostihů s 30minutovými přestávkami. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 3,5 hod.

Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, ale jen výjimečně na jeho samotný konec.

Jak probíhá dostihový den?

  • 30 minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem.
  • Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci.
  • S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Cíl je vždy na stejném místě.
  • V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování.
  • Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové jsou dekorováni. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a v paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Jak mohu dostihy sledovat? Je k tomu potřeba dalekohled?

Nejlepší přehled budete mít z tribuny. Pozice ve vyšších řadách vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady, či přímo chodník před tribunou, vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.

Kde dopředu zjistím, kteří koně v dostizích poběží?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje brožura Dostihový program, kterou zakoupíte hned u vstupu na závodiště. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách v detailu dostihu.

Jak a kde si mohu vsadit?

Důležitou součástí dostihů jsou sázky, které je možno uzavírat přímo na závodišti na označených místech. Sázky se zpravidla uzavírají poté, co si koně prohlédnete před dostihem v paddocku.

Vysílá se přímý přenos ze všech dostihů?

Pokud nemáte možnost se přímo zúčastnit dostihového dne, můžete sledovat online stream ZDE >>