Dráhu pocházející z roku 1899 najdete v lázeňském městě v místní části Dvory. Dominantou zdejšího areálu jsou původní krásné secesní tribuny, jako stvořené pro společenská setkání. Takových, jakým je i Dostihový den evropské šlechty, který se na závodišti pořádá vždy koncem dubna. Na dráze se mohou konat rovinové i překážkové dostihy, uprostřed dráhy bylo před několika lety vybudováno golfové hřiště. Tradicí jsou dostihové dny v rámci Mezinárodního filmového festivalu, v posledních letech se ve Dvorech koná zpravidla 7 dostihových dní za rok. V létě každého roku se zde koná klasický dostih pro klisny, celosvětově známý jako Oaks.
Autobusem
Na dostihové závodiště jezdí linkový autobus č. 1 zastávka „Moser“ nebo č. 2 zastávka "OC Varyáda".
Autem
Do navigace si jednoduše zadejte trasu na Parkoviště OC Varyáda. Dovede vás až na velkokapacitní parkoviště hned naproti areálu závodiště.
Parkování je možné na velkokapacitním venkovním parkovišti u OC Varyáda, které se nachází naproti areálu závodiště. Kapacita: 1200 parkovacích míst.
Občerstvení v areálu nabízí restaurace U Šimla a stánky rychlého občerstvení. Hlediště tribuny je kryté proti nepřízni počasí.
Golfové hřiště
Hřiště je přístupné pro širokou veřejnost nebo pro konání turnajů středních a nižších kategorií. Nabízí parametry (Par 68) s celkovou délkou 4.932 m. Hřiště disponuje 9 dráhami s 18 greeny, kde při odehrání standardních 18 jamek odehraje golfista každou dráhu dvakrát, ale na úplně rozdílné greeny. Jednotlivé dráhy na golfovém hřišti jsou o délce od 120 m (Par 3) až po 485 m (Par 5).
Kde si mám koupit vstupenky?
Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná 1,5 hod. před startem prvního dostihu.
Máte zvýhodněné typy vstupenek?
Vstup zdarma mají na dostihy děti do 12 let. Snížené vstupné zaplatí děti od 12 do 18 let a osoby nad 60 let. Klasické rodinné vstupné není zavedeno vzhledem k tomu, že děti vstupné neplatí.
Mohou na závodiště psi?
Vstup se psy je možný, avšak pes musí být na vodítku a majitel je povinen uklidit případné exkrementy.
Co si mám obléci? Je na dostizích nějaký předepsaný dresscode?
Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. Pokud je společenské oblečení vyžadováno, např. do VIP salonku, je tato informace uvedena přímo na pozvánce či voucheru.
V kolik hodin je nejlepší na závodiště přijet? Kdy začínají dostihy?
Pokud chcete v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areál závodiště, včetně stánků s občerstvením a restaurace, je otevřený 1,5 hod. před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu akce.
Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?
Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 dostihů s 30minutovými přestávkami. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 3,5 hod.
Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, ale jen výjimečně na jeho samotný konec.
Jak probíhá dostihový den?
Jak mohu dostihy sledovat? Je k tomu potřeba dalekohled?
Nejlepší přehled budete mít z tribuny. Pozice ve vyšších řadách vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady, či přímo chodník před tribunou, vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.
Kde dopředu zjistím, kteří koně v dostizích poběží?
Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje brožura Dostihový program, kterou zakoupíte hned u vstupu na závodiště. Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách v detailu dostihu.
Jak a kde si mohu vsadit?
Důležitou součástí dostihů jsou sázky, které je možno uzavírat přímo na závodišti na označených místech. Sázky se zpravidla uzavírají poté, co si koně prohlédnete před dostihem v paddocku.
Vysílá se přímý přenos ze všech dostihů?
Pokud nemáte možnost se přímo zúčastnit dostihového dne, můžete sledovat online stream ZDE >>
Na konci 19. století prožívalo lázeňské město Karlovy Vary ve své historii zatím svůj největší rozkvět. Život i provoz lázní byl přizpůsoben největšímu pohodlí lázeňských hostů, kteří sem přijížděli prakticky z celého světa. Bylo proto jen otázkou času, kdy k pobavení lázeňských hostů vznikne v Karlových Varech také dostihové závodiště.
Prvním impulsem bylo založení jezdeckého klubu v Karlových Varech, který v roce 1894 navázal styky s jezdeckými kluby v Praze a ve Vídni. Od tohoto okamžiku začal karlovarský jezdecký klub provozovat mnohé aktivity, jež dopomohly k vybudování závodiště. Stavba dostihové dráhy, postupně realizovaná podle projektů vídeňského architekta Alfréda Bayera ve spolupráci s inspektorem dostihových drah H. Slavkovským, byla 30. června 1899 za velkého zájmu veřejnosti slavnostně předána Českému jezdeckému klubu.
Karlovým Varům se tak dostalo nádherného dostihového závodiště, jemuž dodnes vévodí nezaměnitelná secesní tribuna, jež plně vyjadřuje lázeňskou atmosféru tohoto města. Osudy dostihového závodiště jsou spjaty i s osudy Karlových Varů. Po době rozkvětu přišel i úpadek způsobený rozpoutáním 1. světové války. Po období první republiky přichází opět další konec, v roce 1939 je dostihové závodiště uzavřeno a slouží jako vojenské cvičiště. Po osvobození v roce 1946, se opět navrací k svému původnímu účelu, kdy bylo slavnostně otevřeno Jockey clubem a fungovalo až do roku 1989.
Po určité stagnaci v první polovině 90. let minulého století je v roce 1996 založena akciová společnost Karlovarské závodiště, díky níž opět dostihové závodiště ožilo nejen špičkovými dostihy, ale i dalšími, nejen sportovními akcemi, například akcemi pořádanými v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
V roce 2003 všechny tyto činnosti a správu celého areálu převzala od Karlovarského závodiště a.s. společnost CITY GOLF & RACING CLUB s.r.o. Od roku 2014 společnost působí pod názvem HIPODROM HOLOUBEK s.r.o.