Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Informace o petici "Za záchranu a zachování Hřebčína Napajedla a chovu koní v něm"

Informace o petici "Za záchranu a zachování Hřebčína Napajedla a chovu koní v něm"logo Napajedla.pngDne 12. března 2024 se v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR konalo veřejné slyšení petice za záchranu Hřebčína Napajedla a chovu koní v něm. Slyšení bylo zahájeno v 16.00 hodin předsedou petičního výboru PSP ČR panem Tomio Okamurou a následovala vystoupení jednotlivých účastníků tohoto veřejného slyšení.

Lze konstatovat, že ze všech příspěvků jednoznačně vyzněla nejen historická, současná, ale doufejme, že i budoucí pozice Hřebčína Napajedla v prostředí chovu anglického plnokrevníka v České republice. Zcela unikátní napajedelský areál našim chovatelům a majitelům dostihových koní již nyní bohužel velmi citelně chybí.

Domníváme se, že další důrazná snaha o záchranu Hřebčína Napajedla, je věcí naprosto zásadní a důležitou. Jockey Club ČR bude i nadále podněcovat a podporovat všechny aktivity, které by chov dostihových koní do Napajedel vrátily.

Na níže uvedených odkazech najdete nejen celý videozáznam z veřejného slyšení, ale i dílčí videa z příspěvků zúčastněných členů Rady Jockey Clubu ČR, paní Ing. Soni Froňkové, Ph.D., ředitelky Střední školy dostihového sportu a jezdectví v Praze, dále pana Mgr. Jaroslava Müllera, ředitele Dostihového závodiště Pardubice a konečně JUDr. Ing. Jiřího Charváta, prezidenta Jockey Clubu ČR.

 

Ing. S. Froňková, Ph.D. začátek cca v 17 hodin 37 minut - záznam ZDE >>

Mgr. Jaroslav Müller, začátek cca 17 hodin 58 minut - záznam ZDE >>

JUDr. Ing. Jiří Charvát, začátek cca v 18 hodin 5 minut - záznam ZDE >>

 

Celý videozáznam najdete ZDE >>

parlament.jpg