Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Jockey Club ČR představuje termínovou listinu pro rok 2022

Jockey Club ČR představuje termínovou listinu pro rok 2022Dne 21. února 2022 byla hlasováním Rady JC ČR schválena TERMÍNOVÁ LISTINA NA SEZÓNU 2022. Navzdory komplikacím v předchozích dvou letech, spojeným s covidem-19, je opět plánováno 52 dostihových dnů, takže rozsah dostihové sezóny by měl být shodný jako v roce 2019, tedy v posledním „předcovidovém“ roce. Výrazných změn nedoznala ani struktura nejvýznamnějších dostihů sezóny.

 

DSC_6674.jpgOproti původnímu návrhu termínové listiny dochází především ke změně termínu karlovarského Dne evropské šlechty. Jeho tradičním termínem je poslední dubnová sobota, kdy z organizačních důvodů letos nebylo možné dostihový den uspořádat. Jako náhradní termín pro tento dostihový den byla stanovena sobota 30. července, což je i z pohledu struktury dostihového provozu v letním období přínosné. Z hlediska dostatečného počtu dostihů jsou totiž dlouhodobě nejvíce problematické právě letní měsíce červenec a srpen a díky tomuto přesunu se tedy letos nenachází kalendářní týden, během něhož by nebyl plánován aspoň jeden dostihový den.

„K pozitivům termínové listiny patří rovněž i skutečnost, že nedochází k termínovým kolizím mezi rovinovými závodišti kategorie A. Celkově je právě na těchto závodištích plánováno 29 dostihových dnů s převážně rovinovými dostihy. To v konečném důsledku znamená, že v průběhu celé sezony se na závodištích kategorie A nekonají dostihy pouze o 3 víkendech“ říká Jaroslav Fabris, hlavní handicaper Jockey Clubu ČR.

DSC_5577.jpgTermínová listina Jockey Clubu ČR pro rok 2022 je rovněž koncipována tak, aby byl minimalizován počet termínových kolizí se slovenskými dostihovými dny. V předběžné slovenské termínové listině figuruje 18 dostihových dnů, přičemž proti polovině z nich se v Česku nekonají žádné dostihy. Konkrétně se žádné české dostihy nekonají proti mítinku Turf Gala, Slovenskému Derby ani Slovenskému St Legeru, tedy vrcholům tamní sezóny. Dalším slovenským dostihovým dnem s větším počtem jedničkových dostihů je 8. květen (Veľká jarná cena, Jarná cena kobýl), proti němuž se koná pardubický dostihový den s převážně překážkovými dostihy, takže tyto dostihové dny si nekonkurují z hlediska dostupnosti jezdců.

„Celkově se domníváme, že konečná verze termínové listiny českých dostihů v roce 2022 je rozumným a pozitivním kompromisem vyřešení kolizních termínů mezi slovenskými dostihy a možnostmi pořadatelů českých dostihových dnů. Úlohou Jockey Clubu ČR pro další období pak bude doplnění potencionálně chybějících termínů s vhodným složením dostihů v nich“, doplňuje Martin Pecka, generální sekretář Jockey Clubu ČR.

 

Foto: Bohumil Křižan