Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Lokotrans sobě. Cenu Mr Spexe ovládl jeho stájový kolega Averis

Lokotrans sobě. Cenu Mr Spexe ovládl jeho stájový kolega AverisPardubické dostihové závodiště se loučilo se sezonou. V dostihu, který bývá pravidelně pojmenován po vítězi posledního ročníku Velké pardubické, zvítězil pětiletý hnědý valach Averis ze stejné stáje jako je poslední vítěz Velké Mr Spex. Hlavní dostih, Cenu města Pardubic, pro sebe získal svěřenec trenéra Stanislava Popelky Imphal s žokejem Jaroslavem Myškou v sedle.

Ačkoli se nad Pardubickým závodištěm v sobotu vznášelo klasické podzimní počasí, stupně vítězů rozzářily v Ceně Mr Spexe růžové barvy moravské stáje Lokotrans. Do dostihu totiž nasadila svého koně, pětiletého valacha vlastního chovu Averise, který pod žokejem Lukášem Matuským vyhrál. A tak si manažer Lokotransu Michal Lisek předával věcné ceny s trenérem Lubošem Urbánkem. Zkrátka zůstalo to doma. „Obával jsem se tempa. Ale v dostihu byl Jarda Myška, takže jsem věděl, že to nebude pomalý dostih. Pomýšlel jsem na druhé, třetí místo, vítězstvím mě ale překvapil," řekl o možném nástupci Mr Spexe jeho trenér Luboš Urbánek. Za Averisem skončila druhá Yara, která při mítinku Velké pardubické upadla a druhým místem si dlouho vedoucí klisna spravila chuť. Třetí místo obsadil Giorgione.

 

imphal.jfifNejvýše dotovaný dostih, Cenu města Pardubic o 120 tisíc korun, pro sebe získal podle očekávání Imphal. Před dvěma týdny skončil při Velké pardubické na Taxisu, trenér Stanislav Popelka jej vyslal složit reparát. Jeho svěřenec se s žokejem Jaroslavem Myškou staral o tempo, dostih ale provázely skokanské nepřesnosti a na anglickém skoku pak chyby. Tam přišel pád Dusigrosze (ž. Ondřej Velek) a přes něj se poroučel k zemi Čáryjape (ž. Martin Liška). Vepředu cválali Imphal a Kaiserwalzer (ž. Lukáš Matuský), za nimi se držel svěřenec trenérky Alžběty Faltejskové Korfu (ž. Jan Odložil). Bylo ale jasné, že na první dva zmiňované mít nebude. Ti si to také v cílové rovině rozdali o vítězství. Více sil měl Imphal, za ním doběhli Kaiserwalzer a Korfu.

„Dnešní vítězství je jen malou náplastí za nepovedenou Velkou pardubickou. Imphal to na Taxis odpálil o cvalový skok dřív, než měl a nedoletěl to. Ani dnes to nebyl Imphalův den, i když vyhrál. Jindy s Jardou krásně skáče, ale dneska dělal chyby, nevím proč,” krčil rameny trenér Stanislav Popelka.

V dalších dostizích se radovali favorité. V Ceně správce dostihového závodiště se stylem start-cíl prosadil Elsid s žokejem Janem Odložilem, který zaskakuje na koních, které jinak jezdí zraněný žokej Jan Faltejsek. Dárek v podobě vítězství k nedávným 70. narozeninám dostal Josef Váňa od žokeje Josefa Bartoše, který proťal cílovou pásku první s valachem Meeradlerem. „Pardubicím zdar a doufám, že se tu budeme ještě roky potkávat,” řekl Josef Váňa poté, co mu tleskali dostihoví příznivci, kteří zavítali na závodiště.