Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Nejlepší dvouletí se utkají v Mostě, favoritkou neporažená Salt Mix

Nejlepší dvouletí se utkají v Mostě, favoritkou neporažená Salt MixVelká pardubická už je sice za námi, ale dostihová sezóna u konce ještě zdaleka není. Následující víkend bude patřit pro změnu rovinovým dostihům, když se jich v sobotu osm odběhne na Hipodromu Most. Vrcholem je mezi nimi Cena zimního favorita, tedy vrchol sezóny pro dvouleté koně. První dostih odstartuje ve 12 hodin a 30 minut.

Holcbecher_2022Sep24_00658.jpgNa start 83. Ceny zimního favorita CHARVÁT Group (L, 1600 m) se postaví osmička koní, kteří se utkají o podíly z celkové dotace 550.000 korun. Favoritkou dostihu je ve dvou startech neporažená Salt Mix. Svěřenkyně Václava Luky už získala jedničkové vítězství, když před třemi týdny ovládla chuchelský Gerschův memoriál. Stejně jako tehdy se do jejího sedla vyhoupne ve Španělsku působící žokej Václav Janáček. Držitel mnoho šampiónských titulů z Česka, Slovenska a Španělska států bude největší jezdeckou hvězdou dne.  

Každopádně statusu nezvítězivší už se zbavila také čtveřice soupeřů Salt Mix. Například hned při debutu úspěšný Mes Ailes (ž. Foret) nebo Rabbit Kantharos (ž. Zatloukal), jehož připravuje aktuální lídr trenérského šampionátů Allan Petrlík. Pozornost poutá také tréninkový kolega Salt Mix King Mollenkott (ž. Chaloupka), který pětici dosavadních startů absolvoval ve Francii, odkud si přivezl trojici umístění.

 

DSC_6242.jpgPůl hodiny před vrcholem programu se odběhne jedničková Velká podzimní cena PLATINUM (2000 m). Protože se jedná o handicap, její účastníci ponesou rozdílné hmotnosti a bez šancí tak není žádný z devítky startujících. Nejvyšší zátěž ponese vítězka Lázeňské míle Zariyannka (ž. Janáčková Koplíková), na triumf z mostecké Velké letní ceny se bude snažit navázat Joganville (ž. Janáček) a své příznivce nepochybně najde i naposled druhá ve Slovenském Oaks Whirl Wind Girl (ž. Verner).

S blížícím se koncem sezóny se do centra pozornosti dostává Lázně Poděbrady Cup, tedy šampionát rovinových jezdců. Ten může letos historicky poprvé ovládnout žena, když mu aktuálně vévodí Jiřina Andrésová s náskokem jednoho vítězství na Vendulu Korečkovou. Bez šancí není ani třetí Milan Zatloukal, který na čelo ztrácí čtyři zásahy. V Mostě samozřejmě nebude nikdo z nich scházet, když nejvytíženější Jiřina Andrésová bude v akci hned sedmkrát.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Tomáš Holcbecher, Bohumil Křižan