Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Neporaženou Classu znovu vyzve Sparkle Shout

Neporaženou Classu znovu vyzve Sparkle ShoutNa svatováclavské úterý se se sezónou 2021 rozloučilo závodiště Lysá nad Labem. Za příjemného podzimního počasí mohli diváci sledovat sedm dostihů, z toho pět rovinových, jednu steeplechase a jeden přes proutěné překážky.

Lysolabská rozlučka v růžovém

Svěřenkyně Václava Luky Classa (Fialová) je favoritkou 18. Memoriálu Harryho Petrlíka, tedy jedničkového dostihu na mílové distanci vyhrazeného klisnám. Kariéru zahájila až o derby dnu, kdy zvítězila mezi nezvítězivšími vrstevníky a následně lehce uspěla také v karlovarském handicapu. Další progres ukázala ve slovenském Oaks, když ani v něm žádné velké drama nepřipustila. Na jejím štítě tehdy skončila i Sparkle Shout (Chaloupka), která dostih odvodila a uhájila třetí příčku. Pro svěřenkyni Miroslava Nieslanika se jednalo už o třetí medailové umístění v klasickém dostihu, když u nás skončila třetí v Jarní ceně klisen a druhá v Oaks.

Dvojici tříletých klisen vyzve kvarteto starších soupeřek. Tréninková kolegyně favoritky Rabbit Havana (Foret) je předloňskou vítězkou dostihu, a i když letos u ní převažují negativní starty, třetím místem v Lázeňské míli ukázala, že s dobrým průběhem stále zaběhnout umí. Manolla (Janáčková Koplíková) se zaskvěla čtvrtým místem ve Svatováclavské ceně, ale distance je pro ni přeci jen trochu dlouhá. Naopak delší tratě preferuje Lady Roseburg (Pavlíček), která posledními výsledky neoslní. O dobrou formu se může opřít Mequinenza (Korečková), ovšem dosud startovala ve trojkových handicapech.

Stejně jako v Chuchli je také v Brně plánována osmička dostihů, ale zatímco chuchelský program je čistě rovinový, součástí brněnského menu je tradičně pětice rovin a trojice steeplechase. Rovinovým vrcholem je Cena Rabbit Trhový Štěpánov a Mikrop Čebín - Podzimní moravská míle (III. kat., 1600 m), jejíž favoritkou je netolická vítězka Secret Passion (Novák ml.). V překážkové Podzimní brněnské steeplechase - Poháru statutárního města Brna pod záštitou primátorky JUDr. Markéty Vaňkové (III. kat., 4100 m) se může prosadit červencový vítěz z italského Merana Big Mago. V jeho sedle měl být Vladimír Verner, ale protože utrpěl zranění, v den dostihů bude nahlášena změna.

V Brně první dostih odstartuje ve 13:30, zatímco ve Velké Chuchli dokonce už ve 13:00. Přenosy z obou dostihových dnů můžete tradičně sledovat prostřednictvím streamů na webu dostihy.tv.

Foto: Bohumil Křižan