Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Neporazitelnost v Ceně zimního favorita udržela Salt Mix

Neporazitelnost v Ceně zimního favorita udržela Salt MixO uplynulém víkendu se u nás běhalo jen v sobotu, když severočeský Hipodrom Most hostil předposlední letošní mítink. Jeho vrcholem byla 83. Cena zimního favorita Charvát Group, určená dvouletým koním.

salt mix.jpgFavoritkou v osmičlenném poli byla dosud neporažená Salt Mix a v sedle s multišampionem Václavem Janáčkem nakonec neměla větší problém, aby svou šňůru natáhla. Reprezentantka stáje BoKaBau s.r.o. trenéra Václava Luky si tak připsala nejlépe dotované střetnutí dvouletých, další dotace si rozdělili český odchovanec Ralph a velkou ztrátu z protilehlé strany stahující Mes Eiles. S většími rozestupy dorazil do cíle doposud ve Francii startující King Mollenkot a Stratovarius, který tak byl druhým koněm narozený v Česku, který se vešel na placené umístění.

 

 

ww gril.jpgV rámcovém programu se sešla silná sestava ve Velké podzimní ceně Platinum, která byla vypsána jako handicap I. kategorie na 2000 metrů. Zde se radovala stáj většinového vlastníka místního Hipodromu dr. Charváta. Ta sice neměla žádné zastoupení v hlavním dostihu, zde jí to ale vynahradila vlastní odchovankyně Whirl Wind Girl, která pod žokejem Janem Vernerem v závěru odrazila nápor Zariyannky. Třetí místo udržel Joganville, jenž dostih v pomalejším tempu poněkud neočekávaně odvodil.

 

 

 

eagle babe.jpgV průběhu odpoledne si „double“ připsal Václav Janáček a stáj MUDr. Evy Nieslanikové. V sedle její Eagle Babe dokázal ve Španělsku působící žokej zvítězit hned v úvodním dostihu programu, Ceně EBF. Pro oranžovo – bílé barvy druhý triumf zařídila tříletá Miram, když v sedle s mladým amatérem Janem Kovářem ovládla nejpočetněji obsazený dostih dne, Cenu společnosti Qwert s. r.o.

Z jezdců, kteří bojují o šampionát Lázně Poděbrady cup, se prosadila jen Jiřina Andrésová. Ta v Ceně společnosti Tipsport díky vítězství Let Fire ze stáje Dr. Bruny odskočila největší soupeřce Vendule Korečkové o dva body.

 

 

F. Minařík

Foto: B. Křižan