Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > O víkendu se rozběhne další dostihová sezóna

O víkendu se rozběhne další dostihová sezónaJiž v neděli 7. dubna 2024 bude v Praze na závodišti Chuchle Arena Praha zahájena další dostihová sezóna v České republice. Celkem 47 dostihových dnů na 9 závodištích uvede tradičně Tipsport Gomba handicap.

3629_0173.JPGDostihoví příznivci a diváci se mohou těšit na bohatý program. Jockey Club ČR (JC ČR) uzavřel opakovaně smlouvu se společnostmi Tipsport a BPA sport marketing. Tipsport je i nadále Hlavním partnerem dostihové sportu a Výhradním sázkovým partnerem, přičemž celkový přínos Tipsportu pro české dostihy je díky této smlouvě stanoven na částku více než 7 milionů korun za rok 2024. I nadále tak mohou dostihoví příznivci uzavírat sázky nejen na pokladnách přímo na závodištích, ale i online na internetu. Tipsport také podpoří Jockey Club ČR v oblasti výroby streamů úhradou nákladů za dodatečné nasazení dalších kamer a dronů a případným finančním bonusem za předpokladu výraznějšího navýšení celkového sázkového obratu na závodištích.

Další příjemnou zprávou je pokračování oblíbených jezdeckých šampionátů Lázně Poděbrady Cup 2024, BoKaBau Ladies Cup 2024 a Poháru překážkových jezdkyň, který podporují společnost Akumulátory Táborský a Stáj Moudrý. Všem sponzorům Jockey Club ČR srdečně děkuje za jejich trvalou přízeň.

Tradičně bude vybrané dostihové dny živě přenášet Česká televize, i nadále bude vysílán živý stream ze všech dostihů. V současné době vede JC ČR intenzivní jednání s nově vzniklou celoplošnou sportovní televizní stanicí Sporty TV, která v rámci svého vysílání zařadí rovněž přímé televizní přenosy z některých českých dostihů. Televizní diváci se tedy mají na co těšit.

Z hlediska celoročního dostihového programu pak sezóna 2024 nabídne nový model dostihového dne v Praze, nazvaný Prague Champions Day se čtyřmi dostihy kategorie Listed. Tradičními vrcholy bude pětice klasických dostihů, které se odběhnou v Praze, Mostě a Karlových Varech. Překážková sezóna pak vyvrcholí Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.

Celá sezóna pak bude po mnoha letech pozitivně naladěna navýšením celkového objemu dostihových prize money, což umožnila nová dohoda JC ČR s českými závodišti i díky navýšení dotací Ministerstva zemědělství ČR v oblasti podpory organizace dostihového sportu.  Rada JC ČR na svém zasedání v únoru 2024 také přijala svůj závazek k celkovému postupnému navyšování pro následující 4 roky, což je jistě potěšující informace zejména pro majitele dostihových koní. V letošním roce se tedy navyšuje objem prize money na cca 44 milionů korun, následující dva roky pak na částky 49, resp. 54 milionů korun a do roku 2027 by pak měl tento objem dosáhnout zhruba 60 milionů korun.

Kompletní informace vždy najdete na webu www.dostihy.cz.

Jockey Club ČR se těší na viděnou se všemi příznivci dostihů.

 

Foto: Tomáš Holcbecher