Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Po Oaks byl oranžovobílý i sprinterský vrchol v Mostě

Po Oaks byl oranžovobílý i sprinterský vrchol v MostěDoběh raz – dva jedné stáje nebývá příliš častý, stáji Mudr. Evy Nieslanikové a trenéra Miroslava Nieslanika se ale podařil tento kousek po třech týdnech od dominace v Oaks. Jejich dvojice Ponntos a Manoamano totiž v sobotu opanovala Jubilejní 100. Vršanskou uhelnou Svatováclavskou cenu.

Po Oaks byl oranžovobílý i sprinterský vrchol v Mostě

Ani jeden z nich přitom nepatřil mezi favority. Tím se nakonec stal Politicum, který se ale v průběhu dostihu nedostal na nohy. Ten na čele sázkové nabídky vystřídal Jir Suna, ale ani jemu se příliš nedařilo a dokončil až sedmý. Jeho trenér Urbánek viděl příčinu v příliš měkké půdě, na které se běhalo po průtrži před startem druhého dostihu.

Dostih byl rozjet ve velmi svižném tempu a pozdějšímu vítězi se snažil sekundovat Drish Venture, který to ale zvládl jen do polovinu oblouku a do cílové roviny tak vjížděl Milan Zatloukal s pohodlným náskokem. Ten se mu podařilo udržet, byť v závěru ho mohutně stahoval Václav Janáček v sedle stájového kolegy Manoamano, kterému se tak podařilo získat dotaci podeváté za sebou (byť je stále nezvítězivší).

Třetí peníze získal nový nákup stáje Leram, Zelote, čtvrtá byla překvapivě Manola. Až pátý proběhl cílem favorit Politicum, jehož tým se ovšem radoval hodinu před tím.

Ve 24. Velké letní ceně Ústeckého kraje totiž proběhl vítězně cílem Cape Freedom a potvrdil tak, že na konci léta se mu vrací forma. Druhý byl Joganville ze stáje rodiny Nieslanikových, jenž v sobotu měla velký den. Ani jeden ze sedmičky jejich vyslanců totiž neběžel zadarmo. Své fanoušky zklamal favorizovaný Grigri de Lancray, který asi kilometr před cílem ztratil podkovu a jeho žokej Janáček ho zadržel kvůli podezření na zranění.

Překážkový vrchol dne, Velkou mosteckou steeplechase, pro sebe lehce rozhodl obhájce loňského vítězství Dusigrozs ze stáje Joly, i když letos se běželo na o kilometr delší distanci. Druhým místem potěšil majitele mosteckého Hipodromu Jiřího Charváta jeho vlastní odchovanec Korfu, třetí byl Foudre d´Allier v majetku stáje Lokotrans.

Ferdinand Minařík
Foto: Bohumil Křižan