Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Queen Of Beaufay proti statistikám Jarní ceny klisen

Queen Of Beaufay proti statistikám Jarní ceny klisenV sobotu se letos podruhé otevřou brány Hipodromu Most, kde první z osmičky dostihů odstartuje ve 13 hodin. Diváci se mohou těšit především na první klasický dostih sezóny, když vrcholem programu je 74. Jarní cena klisen města Mostu (L, 1600 m).

DSC_2305.jpgJarní cena klisen je vyhrazena tříletým klisnám, kterých se na start postaví dvanáct. Roli favoritky zaujímá Queen Of Beaufay (ž. Foret), která o čtyři týdny dříve v Mostě zvítězila v Memoriálu Rudolfa Deyla, tedy v hlavní předzkoušce úvodní klasiky. Svěřenkyně Dalibora Töröka mezi svými vrstevnicemi kralovala už loni, když v září ovládla karlovarskou Cenu zimní královny. Zmíněné výsledky z ní tedy dělají papírovou jedničku, na druhé straně proti ní staví dvojici statistik. Vítězka Memoriálu Rudolfa Deyla totiž v Jarní ceně klisen naposled zvítězila v roce 2007, zatímco vítězce Ceny zimní královny se to nepodařilo dokonce od roku 1990.

Na startu bude dalších šest účastnic Memoriálu Rudolfa Deyla. Z nich má dobré vyhlídky trojice, která se seřadila hned za Queen Of Beaufay, tedy druhá Dally Top (ž. Palík), třetí Lena (ž. Liška) a především čtvrtá Whirl Wind Girl (ž. Verner). Posledně jmenovaná totiž minule zaváhala na startu a v cílové rovině přišla se silnou koncovkou. Do okruhu kandidátek na umístění minimálně mezi pěticí nejlepších patří i obě svěřenkyně Miroslava Nieslanika, tedy čtvrtá z Ceny zimní královny Comming Pulse (žk. Mokrošová) a v menších chuchelském dostihu vítězná Pleione (Fialová). Podceňovat nelze ani Lady Sophii (ž. Chaloupka), která právě v Mostě skončila druhá v říjnové Ceně zimního favorita.   

Za zmínku stojí rovněž 28. Memoriál Vlastimila Smolíka (I. kat., 2400 m), v němž změří síly elita českých vytrvalců. Na suverénní vítězství ze zahajovacího mosteckého mítinku se bude snažit navázat Orleano (ž. Palík), který loni triumfoval ve dvojici jedničkových dostihů. Snadné to mít ale pravděpodobně nebude. Na startu bude totiž také dvojice Wellunca (ž. Foret) – Premier Lion (ž. Liška), kteří konce září svedli dramatický souboj v rámci EJC konané Velké ceny českého turfu. Vítězství tedy získala Wellunca. Jedničkové vítězství loni získali také ve Zlatém poháru úspěšný Grigri de Lancray (ž. Verner) a v mostecké Velké letní ceně suverénní Cape Freedom (ž. Šafář).

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

Foto: Bohumil Křižan