Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Rozlučky ve Slušovicích i v Mostě

Rozlučky ve Slušovicích i v MostěUplynulý týden byl ve znamení končící dostihové sezóny. Rozloučení s ní se odehrálo ve čtvrtek ve Slušovicích, v sobotu uzavřel své brány pro tento rok Hipodrom Most.

 

008260.jpgNa státní svátek, ve čtvrtek 28. října, přichystalo moravské závodiště Slušovice program čítající devět zkoušek, které za příjemného podzimního počasí shlédla bohatá divácká návštěva. Pozornost se tentokrát koncentrovala hlavně na překážkové dostihy, když čtyři z nich nesly statusy I. kategorie.

Prvním z nich byla Cena Flower of Love přes proutěné překážky, kde prosadila letošní vítězka Smolíkova memoriálu, Faliraki, která za sebou po boji nechala na šesté vítězství v řadě sahající Falcon Baby. Ve steeplechase určené pouze čtyřletým koním, Ceně senátora Tomáše Goláňe, si po výroku „lehce 7“ bez problémů docválal favorizovaný Joshco. Dramatický průběh měla Cena Sergeanta Thundera, kde po kolizi se soupeřem padl favorit King Heart a zadržené vítězství si tak připsal Lianel. Stejný výrok je zapsán i u 38. Velké slušovické steeplechase společnosti K-K METAL a.s., kde si lepší výsledek nemohl přát tým okolo dvanáctiletého Sztorma, kterému zde naplánoval poslední start kariéry. Svěřenec trenéra Wroblewského v majetku Stáje Nýznerov si vybral notnou dávku smůly ve Velké pardubické, kde ho před zahrádkami vytlačil kůň bez jezdce, ve Slušovicích ale vše proběhlo podle plánu a populární hnědák si připsal deváté životní vítězství.

I v sobotu na mosteckém Hipodromu na rozlučku se sezónou bylo hlediště slušně zaplněné, v sedmibodovém programu byla vrcholem tradiční 95. Českomoravská cena. Favority byli její dvojnásobný vítěz Mr Right, který se na dráhu vracel po tříměsíční pauze, a nový nákup stáje Luka – Vedral, Salar Island. Ten se na našem území představil poprvé při EJC Million a o lepší než čtvrté místo ho připravila smůla v cílové rovině, kde nemohl najít prostor k útoku. Tentokrát u distance vypadal lépe než dostih vodící Mr Right, srdnatě bojující zástupce stáje Dr. Charvát ale vydržel se silami až téměř do cíle, kde tuto dvojici překvapil u bariéry finišující  Lailaho. Odchovanec Hřebčína Napajedla tak potvrdil výbornou podzimní formu trenéra Urbánka a stáje Lokotrans, kteří už se radovali o hodinu dříve, kdy si další trofej z místní dráhy odvezl jejich Brilliant Star.

 
Foto: Bohumil Křižan