Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Sezóna odstartuje na Velký pátek

Sezóna odstartuje na Velký pátekPodle legend se na Velký pátek otevírají skály s poklady a letos se k nim v tento den přidají také brány Chuchle Areny Praha, kde bude zahájena nová dostihová sezóna. Sportovními vrcholy dne budou sprinterský 96. Tipsport Gomba handicap a středotraťařská 65. Velká dubnová cena, celkem se v osmi dostizích představí 89 koní a 30 jezdců a jezdkyň. Doprovodný program bude samozřejmě zaměřen především na velikonoční tematiku.

DSC_5695.jpgGomba handicap je tradičně nazýván sázkařskou loterií úvodu sezóny především proto, že koně v něm nesou různé zatížení podle své předchozí výkonnosti. Mírným favoritem letošního ročníku je čtyřletý tmavý hnědák Caucasian, který se během loňského roku zlepšoval a na konci října jistě triumfoval v mostecké Českomoravské ceně. Vážnými uchazeči o čelní příčky by rovněž měli být premiant posledních dvou vydání červnové Sprinterské ceny Worth Choice a tandem stáje Lokotrans: držitel předloňské Českomoravské ceny Lailaho a vloni v Gomba handicapu druhý Matello. V jeho sedle se stejně jako před rokem představí výborná švýcarská žokejka Sibylle Vogt (mj. vítězka předloňské Jarní ceny klisen v Německu). Dalšími zahraničními jezdci, které publikum uvidí v akci, budou mladičký slovenský amatér Tomáš Roman (zde v sedle vítězky Bratislavské míle Lady Mazie), bronzový z loňského německého žokejského šampionátu Leon Wolff a do Prahy premiérově mířící rakouská amatérská šampiónka roku 2013 Carolin Stummer.

Holcbecher_2022Oct23_00275.jpgVelmi svižný průběh by tentokrát mohla mít i Velká dubnová cena, v níž bude dvojice kvalitních tempařů Pace Man (vloni zde těsně druhý a následně vítěz Velké květnové ceny) a Odsonne (premiant karlovarské Ceny Jockey Clubu a pátý z Ceny prezidenta republiky) čelit triu špičkových klisen Shabana (loňská pětinásobná vítězka včetně slovenských Jarní ceny klisen a Oaks či chuchelské Ceny běloušů CK Martin Tour), Zariyannka (vloni tady třetí, vítězka Oaks 2020 a loňské Lázeňské míle, držitelka téměř dvou desítek dotovaných umístění v elitních dostizích) a Dally Top (sice dosud nezvítězivší, nicméně z devíti startů sedmkrát druhá, mj. v Jarní ceně klisen, Ceně Nory Jeane nebo Memoriálu Harryho Petrlíka).

Každé jaro poutají značnou pozornost příslušníci klasického ročníku, jichž je do tří dostihů nižších kategorií nahlášeno celkem čtyřicet, a tak zajímavou podívanou slibuje i rámcové dění, jehož další tři položky tvoří handicapy pro starší koně. Doprovodný program nabídne vedle tradičních aktivit především pro nejmenší návštěvníky speciální velikonoční menu, od výroby vlastních pomlázek, kraslic nebo dekoračních předmětů až po možnost zakoupení velikonočního artiklu včetně oblíbených beránků přímo z pekárny Chuchle Areny Praha.

První dostih startuje ve 14 hodin, areál bude otevřen o dvě hodiny dříve.

Více informací naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Tomáš Holcbecher, Bohumil Křižan