Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Termínová listina na sezónu 2022

Termínová listina na sezónu 2022Dne 21. září byla na jednání Rady JC ČR schválena termínová listina na sezónu 2022. Nejen dostihy se už bezmála dva roky potýkají s omezeními Covid-19, která mají dopad na ekonomickou situaci jednotlivých pořadatelů. Termínová listina přesto obsahuje stejný počet dostihových dnů jako v roce 2019, tedy v posledním roce před vypuknutím epidemie Covid-19.

Stejně jako tehdy totiž termínová listina čítá 52 dostihových dnů. Na základě návrhů termínů od jednotlivých pořadatelů hrozilo několik termínových kolizí, ale tyto kolize se podařilo ve spolupráci s pořadateli vyřešit, za což jim patří poděkování. Stejně jako v minulých letech tak nedochází k souběhu dvou dostihových dnů v jednom termínu. Nedochází ani k situaci, kdy si o jednom víkendu „konkurují“ dvě závodiště kategorie A. O jednom víkendu se totiž konají dostihové dny na dvou závodištích kategorie A pouze v případě, že se na jednom konají pouze rovinové a na druhém pouze překážkové dostihy.

Termínová listina je rovněž koncipována tak, aby nevznikly kolize se zahraničními dostihovými dny, u nichž lze předpokládat vysokou účast českých koní a jezdců. Proto jsou volné termíny 5. 6. a 17. 7., kdy by se měly uskutečnit vrcholy slovenské dostihové sezóny, tedy mítink Turf Gala a Slovenské derby. Stejně tak se II. kvalifikace na Velkou pardubickou odběhne už 18. 6., aby podobně jako v letošním roce nedošlo ke kolizi s mítinkem v italském Meranu. Každopádně nadále budeme v kontaktu se zahraničními dostihovými autoritami a pořadateli, abychom případným termínovým kolizím předcházeli. Kvůli nedostatku jezdců jsou problematické především termínové kolize překážkových dostihových dnů.

Dlouhodobým problémem termínové listiny je rozdílná frekvence dostihových dnů v jednotlivých částech sezóny. Nižší počet dostihových dnů je podobně jako v minulých letech plánován v letních měsících červenci a srpnu. Pořádání letních dostihových dnů je finančně a organizačně náročnější, zároveň je ovšem potřeba zajistit dostatečnou nabídku dostihů v celém průběhu sezóny. Stále proto hledáme řešení pro doplnění dostihových dnů v tomto období.

Termínovou listinu na rok 2022 najdete zde