Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > V Ceně prezidenta vyzvou Cacophonouse medailisté ze Slovenského St. Legeru

V Ceně prezidenta vyzvou Cacophonouse medailisté ze Slovenského St. LegeruZatímco v sobotu se konají dostihy na naší největší překážkové dráze v Pardubicích, v neděli se pro změnu otevřou brány centrálního rovinového závodiště ve Velké Chuchli. V Chuchli Areně Praha bude na programu osmička dostihů, mezi nimiž je vrcholem Cena prezidenta republiky. Její konání je signálem, že se dostihová sezóna blíží ke konci, proto hned na úvod zdůrazněme, že Chuchle chystá ještě jeden listopadový den.

DostihyJubilejní stý ročník tradičního supervytrvaleckého klání se měl původně uskutečnit už loni, ale protiepidemická opatření byla proti. Tentokrát už konání 3200 metrů dlouhé Renomia 100. Ceny prezidenta republiky (I. kat.) nic nebrání. Roli favorita zaujímá Cocophonous. Svěřenec Martiny Havelkové, které bude tradičně také v jeho sedle, loni zazářil pátým místem v Prix du Cadran, tedy dostihu kategorie Gr.1, který je součástí největšího francouzského mítinku. Letos sice v nabité konkurenci tento úspěch nezopakoval, nicméně u nás pravidelně dokazuje příslušnost ke špičce a vytrvalost mu rozhodně neschází.

Mezi jeho hlavní vyzyvatele patří dvojice koní, která se umístila na medailových příčkách ve Slovenském St. Legeru. Lépe si tehdy vedl domácí Cape Crown (Havlík), který druhou příčku vybojoval zásluhou finiše z konce pole. Naopak tempař Dionis (Laube) šel dle předpokladů ze špice. Tempo ovšem bylo pomalejší, než když vybojoval druhé místo v české analogii dostihu, což zřejmě přispělo k tomu, že svěřenec Luboše Urbánka nesplnil roli favorita. Tentokrát bude na startu také jeho stájová kolegyně Lady In Pink (Laubeová), takže je možné, že se dočkáme stájové taktiky.

S vysokými ambicemi půjde na start také český odchovanec Orleano (Chaloupka). Svěřenec Ivany Pejškové letos zvítězil v Ceně města Karlovy Vary a o minulém víkendu skončil druhý v mosteckém jedničkovém handicapu. Oba zmíněné dostihy se sice konaly na dvoukilometrové distanci, ale zvládá i delší tratě. Letos v jedničce zvítězil také druhý ze slovenských hostů Killwort (Šafář). Ve Velké májové ceně na jeho štítě skončil dokonce výborný Opasan, ovšem jeho úspěch byl z velké části dílem taktiky, když si ho soupeři nechali výrazně utéct. V dalším startu na to nenavázal a od července nevyběhl.

Dvoumílová distance bezpochyby sedne dvojici Daralara (Palík) – Ile Jones (Korečková). V lepší formě se letos jeví dříve jmenovaná, která koncem srpna skončila čtvrtá v polském St. Legeru. To Ile Joses sice předloni skončila v Ceně prezidenta druhá, ale jejím letošním maximem je vítězství v pardubické čtyřce. Právě v Pardubicích se před dvěma týdny s touto distancí seznámila Viviann (Zatloukal), která tehdy skončila druhá, ovšem za ní mnoho kvality nezůstalo. Níže má optimum zřejmě také Triplex (Janáčková Koplíková), jehož maximem je vítězství ve dvojkovém handicapu.

Už počtrnácté je součástí rámcového programu Ceny prezidenta Cena běloušů CK Martin Tour (II. kat., 1600 m). Její letošní edice rozhodně patří k těm nejlépe obsazeným. S nejnižším kurzem je nabízen Pace Man (Cahloupka), který má na kontě dvě čerstvé výhry z dvojkových handicapů. Ještě výraznějšími úspěchy se může pochlubit Darkolva (Šafář). Letos sice neprožívá nejlepší sezónu, přesto o derby dnu skončil druhý v Tattersalls Mile. I když je především karlovarským specialistou, své příznivce jistě najde také Opinion Maker (Laube), který nejvýrazněji zazářil vítězstvím v Lázeňské míli.

První dostih odstartuje ve 13:00, a pokud se na závodiště nedostanete osobně, přenos z celého dostihového dne můžete tradičně sledovat prostřednictvím streamu na webu dostihy.tv. To nejdůležitější nabídne také hodinový přímý přenos na programu ČT Sport, jehož začátek je plánován na 14:15.

Více informací najdete na webu závodiště

Foto: Bohumil Křižan