Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > V Českém derby triumfoval favorit Hazarder

V Českém derby triumfoval favorit HazarderV neděli 27. června se v Chuchle Areně Praha uskutečnilo 101. CPIPG České Derby (Gd-3, 2400 m, 3l. hř.+ kl., 2 mil. Kč), jehož vítězem se stal favorizovaný Hazarder s žokejem Václavem Janáčkem. Druhý finišoval Tcheque King, třetí místo obsadil Royal Word. V nejprestižnějším a s celkovou dotací dva milióny korun také nejvýše dotovaném rovinovém dostihu střední Evropy se představilo čtrnáct tříletých hřebců a dvě klisny.

Dostihy

Vítěz květnového Memoriálu dr. Frankenbergera Hazarder splnil roli sázkového favorita a v dobrém čase 2:30,83 triumfoval jistě o délku a půl před premiantem Velké červnové ceny Tcheque Kingem, za nímž o necelé dvě délky třetí finišoval vítěz Velké jarní ceny Royal Word. Nejlepší pětici doplnili vítěz Starohájského kritéria z Bratislavy Rex of Thunder a poprvé v Praze nastoupivší Kamssio.

Hazarder vyhrál třetí ze čtyř dosavadních životních startů, v jeho sedle dosáhl už 21. klasického triumfu kariéry pětinásobný český a sedminásobný španělský žokej-šampión Václav Janáček, pro nějž to zároveň bylo třetí vítězství v samotném Českém Derby. Trenér Pavel Tůma a majitel koně Jiří Charvát si triumf ve vrcholu sezóny zopakovali po čtyřech letech.

Rámcový program slavnostního odpoledne nabídl i další tři tradiční dostihy nejvyšší kategorie a ve všech zvítězili pětiletí valaši. V 62. Zlatém poháru společnosti Tipsport (2400 m, 4+, 150 tis. Kč) se stylem start-cíl, po bezchybném taktickém výkonu žokeje Václava Janáčka překvapivě, při své premiéře na nejvyšší scéně, prosadil Grigri de Lancray (tr. Neuberg, maj. Přikryl, s. r. o.), loňský triumf v 18. Tattersalls Mile (1600 m, 3+, 150 tis. Kč) jistě obhájil šampión mílařů Ignacius reilly (ž. Foret, tr. Luka, maj. Syndikát V3J) a v 17. Sprinterské ceně Jockey Clubu ČR (1200 m, 3+, 150 tis. Kč) na tři týdny staré vítězství z Memoriálu Jaroslava Maška navázal Worth Choice (ž. Florian, tr. Myšková, maj. Vasury Kolesa).

Dvou vítězství v průběhu odpoledne dosáhli žokej Václav Janáček (211. double kariéry), trenéři Pavel Tůma a Václav Luka a majitel Jiří Charvát.

Zdroj: Chuchle Arena Praha (Jiří Zlámaný)
Foto: Bohumil Křižan