Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > V Mostě panovala „Královna“

V Mostě panovala „Královna“Po Chuchle Areně Praha otevřelo své brány i severočeské závodiště Hipodrom Most. Vrcholem úvodního dne byla předzkouška na první klasický dostih sezóny, 48. Memoriál Rudolfa Deyla.

DSC_2305.jpgV rolích favoritek šly na start „zimní královna“ Queen of Beaufay a Whirl Wind Girl ze stáje dr. Charváta. Ta se ale opozdila na startu, takže největší soupeřkou se pro nositelku bílo-červených barev Ecurie Haras de Beuafay patřící ing. Trávníčkovi, stala napajedelská odchovankyně Dally Top. Ty spolu svedly krásný souboj na posledních 200 metrech, ze kterého nakonec vzešla vítězně ryzka s Petrem Foretem v sedle.

Ve hře o vítězství byla dlouho i Lena, která pole koní do cílové rovinky zavedla, svým výkonem ale rozptýlila obavy okolo jejích sympatií k mostecké dráze. „Domácí“ Whirl Wind Girl si pěknou koncovkou dolétla pro čtvrtou dotaci a dá se předpokládat, že právě tato čtveřice bude patřit mezi hlavní uchazečky o triumf v Jarní ceně klisen.

Trenér Tůma a majitel dr. Charvát se mohli radovat z vítězství v Ceně dostihového klubu, kde se poprvé letos ukázali tříletí vytrvalci. V dostihu, kde se již v minulosti představila řada následných derby adeptů, triumfoval jistě Frehel, který je rovněž majitelovým odchovancem.

V rámcovém programu byl druhým nejbohatším dostihem dne 5. Memoriál Jaroslava Podolana, kde po profesorské start – cíl jízdě dovedl Jiří Palík do cíle vítězně Orleana. Z jezdeckých výkonů stojí rovněž za zmínku triumf Martiny Havelkové, která v nejpočetněji obsazené Ceně společnosti Tipsport zvítězila v sedle Orsona z poslední pozice, což se na místní dráze s krátkou cílovou rovinou z kopce vidí jen zřídka.

Foto: Bohumil Křížan