Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > V Netolicích zaútočí na hattrick veterán Gejzir

V Netolicích zaútočí na hattrick veterán GejzirJeden dostihový den za sezónu pravidelně hostí jihočeské Netolice. Ten letos připadá na následující neděli a tradičně nabízí pestrý program. V centru pozornosti je samozřejmě především osmička oficiálních dostihů, které se skládají z pětice rovin a tří steeplechase. Pokračuje ale také tradiční Pony Liga a rovněž se odběhne trojice dostihů pro neregistrované koně, v nichž se představí achaltekinští nebo arabští koně.

Dostihy

Z rovinového programu poutá největší pozornost Cena města Netolic (III. kat., 1200 m), v níž se představí osmička sprinterů. Favoritkou je mezi nimi Secret Passion (Šafář). Svěřenkyně Heleny Vocásková letos dvakrát sahala po vítězství v Lysé nad Labem, ale vždy nakonec skončila druhá. Ani tentokrát jí pravděpodobně nic snadného nečeká. Berouyine (Mokrošová) sice poslední vítězství získala před více jak třemi roky, ale loni skončila třetí v jedničce a stejné umístění si před třemi týdny přivezla z německého Bad Harzburgu.

Vysokou třídu má i dvojice koní, kterou čeká sezónní premiéra. Vítězka předloňské Jarní ceny klisen Gold Memory (Pavlíček) se vrací dokonce po dvouleté pauze, když plánovaný comeback v Lysé nad Labem překazily problémy se startovacími boxy, které jak známo v Netolicích schází. Bluegrass Boy (Sikorová) do Netolic zamířil už loni, ovšem tehdy si neporadil s obloukem do cílové roviny, když v něm opustil dostihovou dráhu a následně ztratil jezdkyni.

Vrcholem překážkového programu je Velká cena Galopp News - Velká cena Netolic - Šindelář Spedition s.r.o. (III. kat., 4100 m). V tradiční cross country neschází vítěz předchozích dvou edicí dostihu Gejzir (Novák). Svěřenci Vladimíra Vinklárka už je ale čtrnáct let a při letošní premiéře v Brně neuspěl. Cestu za hattrickem se mu bude snažit překazit sedmička soupeřů. Před rokem s ním jen o krk prohrál Wotan (Čmiel), který ale také v jediném letošním startu neuspěl. Už delší dobu se nemůže chytit Marcus Aurelius (Kocman). Probrat ho může změna prostředí, když dosud mířil především do Pardubic, kde v letech 2017 a 2018 skončil druhý v Ceně Vltavy.

První dostih odstartuje ve 13:00, a pokud se na závodiště nedostanete osobně, přenos z celého dostihového dne můžete tradičně sledovat prostřednictvím streamu na webu dostihy.tv.

Jaroslav Fabris
Foto: Bohumil Křižan