Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Ve středu se uzavře sezóna v Lysé nad Labem

Ve středu se uzavře sezóna v Lysé nad LabemTaké třetí, a zároveň poslední, letošní dostihový den v Lysé nad Labem se uskuteční v termínu státního svátku. Konkrétně jde o Den české státnosti, který připadá na středu 28. září. První z osmičky dostihů, z nichž šest je rovinových a dva překážkové, odstartuje ve 14 hodin. Diváci se mohou těšit také na populární Pony Ligu, která má na programu hned čtveřici oddělení.

DSC_8873.jpgVýraznější vrchol tentokrát v Lysé nad Labem schází, když nejvyšší status má dvojice dostihů III. kategorie. Z nich přilákal na start kvalitní společnost především Memoriál Josefa a Jany Rozových (2200 m), v němž se střetne dvojice klasických vítězů. Loňského vítěze Slovenského derby Rabbita Red Jazze (ž. Zatloukal) totiž vyzve hrdinka obou exfederálních Oaks z roku 2018 Dylanka (ž. Korečková). Rabbit Red Jazz bude usilovat o první letošní vítězství, ale v jedničkové Velké letní ceně mu k němu scházela pouhá hlava, zatímco Dylanka úspěšně zvládá i překážky a v červnu triumfovala nad proutěnkami.

Dvouletým nezvítězivším koním je vyhrazen Memoriál Chrise Richnera (1600 m). Z osmičky startujících koní na nejlepší umístění dosáhli Delice Reglisse (ž. Havelková) a Boy Scout (ž. Andrés), jejichž maximem je shodně třetí příčka, a protože oba trénují právě v Lysé nad Labem, mohou těžit ze znalosti dráhy.

S přibližujícím se koncem sezóny se čím dál větší pozornost upírá k jezdeckým šampionátům. Tomu rovinovému vévodí Jiřina Andrésová s náskokem jednoho vítězství na druhou Vendulu Korečkovou, přičemž obě budou v akci čtyřikrát. V čele překážkového šampionátu se nachází aktuálně zraněný Jan Faltejsek, jehož můžou v Lysé nad Labem přeskočit dvakrát startující Lukáš Matuský a Marcel Novák.  

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan