Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Vrcholem víkendu Karlovarská dvojnásobná míle, sobota patří Brnu

Vrcholem víkendu Karlovarská dvojnásobná míle, sobota patří BrnuDostihová sezóna o víkendu pokračuje dvojicí dostihových dnů. V sobotu mohou diváci zavítat do Brna, kde je plánován tradiční smíšený program složený z pěti rovinových a tří překážkových dostihů. V neděli pak první letošní dostihový den přivítají Karlovy Vary, kde je mezi sedmičkou rovinových dostihů vrcholem supervytrvalecká Karlovarská dvojnásobná míle.

DSC_4461.jpgByť se diskuse dostihových příznivců čím dál více stáčí k Českému Derby, které se odběhne příští týden, také o následujícím víkendu se bude na co dívat. Pozornost poutá především nedělní 96. Karlovarská dvojnásobná míle - Cena společnosti Tipsport (I. kat., 3200 m), která je vrcholem prvního letošního dostihového dne v Karlových Varech. Na její start se postaví devítka koní, a protože se jedná o handicapech, jejich šance teoreticky srovnávají rozdílné nesené hmotnosti.

Jednu z nejvyšších hmotností ponese Totally Gold (ž. Lukášek), která poslední tři starty absolvovala v Mostě. Dvakrát tam zvítězila včetně Memoriálu Vlastimila Smolíka a posledně jí k hattricku scházelo jen půl délky. Stejnou zátěž ponese také Maxim (ž. Liška). Druhý kůň z předloňského Maďarského Derby se po vynechané loňské sezóně vrátil na dráhu lehkým vítězstvím v polské Wroclawi a českému publiku se představí poprvé.

Sázková nabídka společnosti Tipsport každopádně napovídá, že vítězstvím nepřekvapí většina účastníků dostihu. Své příznivce najdou třetí a čtvrtá z loňského St Legeru Carrera (Fialová) a Garmona (ž. Havelková). Na start míří také poslední dvě vítězky klasického Oaks, tedy předloni úspěšná Vignetta (ž. Laube) a Beauty Approach (Mokrošová). Suverénním triumfem stylem start-cíl na distanci 2800 metrů zaujal před měsícem v Chuchli American Fly (ž. Zatloukal).

Zajímavou podívanou slibuje také zbylá šestice dostihů, které jsou početně dobře obsazeny. Dodejme, že první z nich odstartuje ve 14 hodin.

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

6.dostih_DSC_3313 kopie.jpgUž zítra mohou dostihový příznivci vyrazit do Brna. Mezi pěticí rovinových dostihů je vrcholem Cena společnosti AGA Vlachovice - Letní moravská míle (III. kat., 1600 m). Na start se postaví dvojice klisen, které dokázaly bodovat i v jedničkových dostizích. Předloňská vítězka Memoriálu Harryho Petrlíka Rabbit Coulsty (am. Fabris) absolvovala jediný letošní start právě v Brně a stylem start-cíl splnila roli favoritky. V cestě za dalším úspěchem jí stojí především Niamhtree (Neprašová), která sice nestartovala od třetí příčky z předloňské Ceny zimní královny, ale ponese o bezmála 10 kg méně.

Překážkovému programu vévodí Cena Charvát Group - Letní brněnská steeplechase (III. kat., 4100 m). V roli favorita pravděpodobně půjde na start French Chardonnay (žk. Polesná). Ten pravidelně podává dobré výkony v Pardubicích i polské Wroclawi, kde před měsícem zvítězil. Jako jeho největší vyzyvatel vypadá rovněž teprve šestiletý Jacobellis (ž. Odložil), který loni v Brně dvakrát vyhrál. Posledně navíc ukázal další zlepšení druhou příčkou v Pardubicích. Na start se postaví také kvarteto nejlepších z Podzimní brněnské steeplechase.

V Brně jsou na programu rovněž tři oddělení populární Pony Ligy a také tam první dostih odstartuje ve 14 hodin.

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan, Lucie Bílá