Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou bez organizačních omezení

132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou bez organizačních omezeníDostihy v České republice se v roce 2022 po dvou letech pandemie covidu-19 a souvisejících organizačních omezení vrátily do standardního režimu. Domácí závodiště podle Jockey Clubu ČR zažívají navzdory současné složité ekonomické situaci velký návrat diváků, dokonce ve větším počtu, než před pandemií v roce 2019. Návrat své nezaměnitelné atmosféry vyhlíží i jeden z vrcholů domácího kalendáře – 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou, která se poběží již v neděli 9. října 2022.

Jedním z hlavních úkolů Jockey Clubu ČR v letech 2020 a 2021 bylo zajistit spolu s pořadateli alespoň dílčí plnění termínové listiny českých dostihů. Díky výjimečnému úsilí všech zúčastněných se podařilo obě sezóny v improvizovaném režimu zvládnout. „Dostihy mají za sebou náročné období omezujících hygienických opatření, které se nám podařilo úspěšně překlenout a udržet v reálném chodu celý dostihový provoz. Nyní jsou před námi další výzvy, spojené s energetickou krizí a ekonomickým poklesem. I ty musíme úspěšně zdolat a věříme, že se nám to i díky našim partnerům podaří. Velké poděkování patří hlavnímu partnerovi českých dostihů, společnosti Tipsport.net a.s., za první roky úspěšné spolupráce, která, jak doufáme, bude pokračovat i v letech příštích. A upřímné poděkování patří také Slavia pojišťovně a.s. za její partnerství Velké pardubické, zachované i v letech výrazných diváckých omezení,“ říká prezident Jockey Clubu ČR Josef Bečvář.

S dostihy jsou neodmyslitelně spojené sázky. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se řadí nejen mezi nejvýznamnější dny českého dostihového sportu, ale i mezi mimořádně populární sázkařské příležitosti. Druhou říjnovou neděli si budou moci dostihoví příznivci vsadit nejen na pardubickém závodišti, ale i online prostřednictvím společnosti Tipsport, která je již třetí sezónu hlavním marketingovým i sázkovým partnerem českého turfu. „Sázky na dostihy jsou součástí kurzové nabídky Tipsportu teprve od roku 2017 a zájem o dostihové sázky od té doby roste. Naprostým fenoménem našich sázek je samozřejmě jeden z nejtěžších dostihů na evropské kontinentu Velká pardubická. I přes různá omezení spojená s covidem jsme vloni na tento dostih přijali sázky za 15 milionů korun, což je zhruba dvakrát více než v roce 2019. Umožnili jsme sázky nejen na závodištích, ale i v naší pobočkové síti a sázení online, což nám přineslo nové sázkaře a dostihovému sportu řadu nových fanoušků. Dostihy je možné sledovat prostřednictvím největší české sportovní televize TV Tipsport, která živě streamuje všechny dostihové dny z českých závodišť,“ s potěšením konstatuje Petr Knybel, generální ředitel TIPSPORT holdingu. „Tipsport dlouhodobě stojí nejen za Velkou pardubickou, ale za celým domácím dostihovým sportem a chce přispívat k jeho dalšímu rozvoji především v současné složité ekonomické situaci. Partnerství s Jockey Clubem ČR má marketingový a byznysový potenciál a jsem přesvědčen, že z něj oboustranně vytěžíme více. Mám radost, že se stále řadíme mezi země, kde jsou koně součástí kulturního dědictví a práce s těmito ušlechtilými zvířaty opět získává svou prestiž.“

Titulární partner Velké pardubické Slavia pojišťovna a.s. pardubické závodiště i v době, kdy do areálu nesměli diváci. To ocenila celá dostihová veřejnost. „Odvaha, spolupráce, vytrvalost a tradice. To jsou vlastnosti, které charakterizují jak pojišťovnictví, tak i dostihový sport,“ říká Karel Bezděka, obchodní ředitel Slavia pojišťovny. „Kdybychom nebyli ODVÁŽNÍ, nemohli bychom klientům garantovat, že jim budeme krýt jejich rizika. V dostihu je vidět jenom jezdec a kůň. U nás zase obchodník a likvidátor. Mezi nimi však najdete mnoho dalších profesionálů, tvořících pestrou mozaiku profesí a vytvářejících jistotu, že cíl je vždy nadosah. Bez jejich SPOLUPRÁCE by to byl pouhý sen. VYTRVALOST má pojišťovnictví v DNA, protože to, co děláme, je běh na velmi dlouhou trať.  Slavii pojišťovnu navíc s nejtěžším závodem kontinentální Evropy spojuje i slavná TRADICE, trvající půl druhého století. Obě značky do země nezadupala ani válečná léta, ani komunistická monopolizace. Jsme jistotou nejistého světa. Jsem rád, že se letos potkáváme před plnými tribunami s našimi obchodními přáteli, fanoušky sportu i milovníky koní,“ dodává Karel Bezděka, obchodní ředitel Slavia pojišťovny.

Důležitou roli na pardubickém závodišti hraje jeho vlastník. Město Pardubice zachovalo dostihům i v minulých dvou letech podporu a udrželo sezónu na hlavním překážkovém závoditi v chodu. „Velká pardubická bezesporu patří k nejvýznamnějším dostihům a je tahounem dostihových akcí. V letošním roce se nám podařilo vrátit dotace nejen samotné 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou, ale i dalších velkých dostihů na úroveň předcovidových let. Velká pardubická tak stále zůstává nejlépe dotovaným dostihem u nás. Je to také díky stávajícím i novým partnerům, se kterými už nyní řešíme podporu pro další sezónu,“ komentuje současný vývoj Petr Kvaš, předseda představenstva pořadatelské společnosti Dostihový spolek a.s.

Na přihláškách 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se sešlo celkem sedmnáct koní ze tří zemí - České republiky, Slovenska a Irska. Konečná podoba startovní listiny bude zveřejněna na tiskové konferenci v pátek 30. září, v rámci níž proběhne i losování startovních čísel.

Pořadatel Dostihový spolek a.s. však již v tuto chvíli intenzivně připravuje sezónu 2023. „Velká pardubická je součástí mezinárodního seriálu Crystal Cup, který se kromě Pardubic běhá také ve Francii, v Irsku, Anglii, Itálii, Belgii a Polsku. Chceme tomuto evropskému projektu dát v českých podmínkách více prostoru. V souvislosti s Velkou pardubickou by mohlo jít nejen o větší pozornost samotnému dostihu, ale nově také o zařazení červnové kvalifikace do tohoto seriálu. Dostihy Crystal Cupu jsou také možností, kde zahraniční koně mohou splnit podmínky pro start v naší Velké pardubické,“ popisuje aktuální záměry ředitel pardubického závodiště Jaroslav Müller.

Druhou říjnovou neděli bude program na pardubickém závodišti zahájen v 11:00 slavnostním ceremoniálem. Pro diváky je připraven atraktivní rámcový i doprovodný program.