Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Memoriál Harryho Petrlíka pro jeho syna Allana a Rabbit Coulsty

Memoriál Harryho Petrlíka pro jeho syna Allana a Rabbit Coulstytreasure rock.jpgO víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Zatímco Brno sezónu uzavíralo, vrcholem dvanácté kapitoly letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha byl 19. Memoriál Harryho Petrlíka.

Sobotní brněnský program čítal osm zkoušek, z toho tři překážkové. Hlavním dostihem rovinové části byla Cena společnosti Tretina - Podzimní moravská míle věnovaná vzpomínce na Ing. Jiřího Chaloupku, kde hned na startu získal cenné délky Treasure Rock a pod žokejem Jaromírem Šafářem už před sebe nikoho nepustil. Druhé místo získala specialistka na místní dráhu Fable, třetí účastník Českého derby American Charlie.

 

kifaya.jpgPřekážkovým vrcholem byla Podzimní brněnská steeplechase - Pohár statutárního města Brna pod záštitou primátorky JUDr.Markéty Vaňkové. Ta přinesla dramatický finiš, kde o vítězství usilovalo pět koní. Z nich se překvapivě prosadil největší outsider dostihu Kifayaa, který pod Danou Bořánkovou za sebe o nos odsunul favorizovaného Turiona. Třetí byl domácí Ferino, přičemž první pětice se srovnala do dvou délek, což je u překážkových dostihů k vidění opravdu zřídka.

 

 

 

rabbit II.jpgV neděli v Chuchli byl vrcholem 19. Memoriál Harryho Petrlíka, mílový test nejvyšší kategorie, určený tříletým a starším klisnám. Jeho vítězkou se stylem start-cíl stala čtyřletá bělka Rabbit Coulsty s žokejem Jiřím Chaloupkou, a trenér Allan Petrlík se tak dočkal premiérového triumfu v dostihu, pojmenovaném na počest svého otce.

Rabbit Coulsty se v dostihu první kategorie prosadila premiérově, celkově si po úspěších v Karlových Varech, Brně a Mostu zapsala čtvrté kariérní vítězství. Žokej Jiří Chaloupka i stáj Rabbit Trhový Štěpánov vyhráli v této zkoušce podruhé, čtyřnásobný trenér-šampión Allan Petrlík, po jehož otci je dostih pojmenován, jej opanoval poprvé. Favoritka Zariyannka finišovala na třetí příčce, na níž ji o krk odsunula Dally Top, jež stříbrný stupínek obsadila při devátém životním vystoupení již posedmé.

 

bundes.jpgDvou plných zásahů během dne dosáhli trenér Allan Petrlík a také jezdec Lukáš Charvát, pro kterého šlo o druhý kariérní double. V rámcovém programu se zrodily dva historické zápisy, vedoucí žena jezdeckého šampionátu Lázně Poděbrady Cup Vendula Korečková díky výhře se svým svěřencem Bundeskanzlerem zaznamenala první trenérské vítězství a žokejka Jiřina Andrésová, v šampionátu těsné druhá, dosáhla, s klisnou Nargotou, jako desátá žena české i čs. historie, 100. jezdeckého triumfu.

 

Foto: B. Křižan