Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Aaneas se vrací do oblíbené Lysé nad Labem

Aaneas se vrací do oblíbené Lysé nad LabemDostihová sezóna pokračuje v pondělí 1. května, což je tradiční datum Prvomájové steeplechase na závodišti v Lysé nad Labem. Tamní program se skládá z osmičky dostihů, kterou tvoří šestice rovin a dvojice steeplechase. Diváci se mohou těšit také na čtveřici dostihů populární Pony Ligy.

DSC_3583.jpgNa start Prvomájové steeplechase města Lysá nad Labem (Stcc, I. kat., 4200 m) se postaví sedmička koní, z nichž je hlavním adeptem na vítězství Aeneas. Svěřenec Josefa Váni sice loni neměl nejpovedenější sezónu, ale v Lysé nad Labem se mu daří náramně. Nad překážkami tam totiž startoval pětkrát s bilancí čtyř prvních a jednoho druhého místa, když prohrál pouze v předloňské Prvomájové steeplechase. Do jeho sedla se vyhoupne žokej Jan Kratochvíl, s nímž má v Lysé nad Labem dokonce stoprocentní bilanci. Navíc v letech 2014 až 2021 vyhrál Kratochvíl Prvomájovou steeplechase osmkrát v řadě.

Jedinou přemožitelkou Aenease v Lysé nad Labem je Antalgique (ž. Odložil), která se ale na dráhu vrací po desetiměsíční pauze a změně trenéra. Lepší šance tak má pátý z loňské Velké pardubické Argano (ž. Liška). Ten má i pozitivní zkušenosti s lysolabskou dráhou, na níž loni skončil druhý v Memoriálu Evy Palyzové. Sexy Lord (ž. Myška) na konci loňské sezóny překvapivě zvítězil ve Velké slušovické steeplechase. Zajímavým koněm je i slovenský Enjeu d`Arthel (ž. Cagáň). Svěřenec Jána Cagáně totiž v minulosti sbíral cenné úspěchy ve Francii, když vyhrál Listed v Auteuil a v tamním překážkovém vrcholu Grand Steeple-Chase de Paris obsadil sedmé a osmé místo.

Zajímavou podívanou slibují i rámcové dostihy. Sezónu zahájí pětinásobná šampiónka rovinových trenérů Helena Vocásková, jejíž svěřenci jsou favority hned ve čtyřech dostizích. Zmiňme z nich účastníka loňského Českého Derby Fascing Rocka nebo vítězku Gerschova memoriálu Porcinellu, která minulou sezónu vynechala. Shodně je povede žokej Milan Zatloukal. Mezi soupeři Porcinelly ovšem najdeme i Giannah (am. Roman). Svěřenkyně Miroslava Nieslanika je vítězkou předloňského Oaks a na dráhu se vrací po bezmála roční pauze.

První dostih v Lysé nad Labem odstartuje ve 14 hodin. Popularita prvomájových dostihů podpořená předpovědí pěkného počasí každopádně nabádá k příjezdu s časovou rezervou. Pokud se do Lysé nad Labem nedostanete osobně, může to nejpodstatnější sledovat od 16 hodin v přímém přenosu na programu ČT sport.

Více informací naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan