Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Prvomájová Lysá podeváté pro Kratochvíla, tentokrát s Aeneasem

Prvomájová Lysá podeváté pro Kratochvíla, tentokrát s AeneasemO svátečním pondělí mohli dostihoví fanoušci zavítat do Lysé nad Labem, kde se uskutečnila tradiční Prvomájová steeplechase města Lysá nad Labem. Za příjemného jarního počasí viděl „plný dům“ i šest rovinových dostihů a jednu klasickou steeplechase.

aeneas.jpgNa start hlavního dostihu, Prvomájové steeplechase města Lysá nad Labem, se postavilo sedm koní a favoritem byl trojnásobný vítěz Memoriálu Evy Palyzové, Aeneas. Specialista na místní dráhu byl v „Prvomájové“ předloni druhý a letos si vše vynahradil. V jeho sedle nemohl být nikdo jiný, než Jan Kratochvíl, který zvítězil vždy, pokud se na start tohoto dostihu postavil.

Letos se mu to podařilo již podeváté, když svěřence Josefa Váni staršího vedl blízko čela dostihu a před zahrádkami přešel do trháku. Vedení se mu podařilo udržet až do cíle, i když na reprezentanta růžových barev stáje Statek Blata Český ráj zkoušel útočit slovenský Enjeu d'Arthel. Jan Kratochvíl ale žádné komplikace nepřipustil a v cíli měl nakonec náskok tří délek. O dalších 15 délek zpět získal silnou koncovkou třetí peníze Argano, který kousek před cílem odsunul na čtvrtou příčku předloňskou vítězku Antalgique.

 

angkor wat.jpgDalší překážkový dostih, Steeplechase Parku Mirakulum, viděl nejjistější triumf dne, když druhý z Českého derby 2019, Angkor Wat, byl v cíli první zadrženě o 12 délek. Vyslanec stáje Joly se představil poprvé pod trenérem Popelkou a Petr Foret si v jeho sedle připsal druhé překážkové vítězství.

 

 

 

 

 

 

decameron.JPGAsi nejkvalitněji obsazeným rovinovým dostihem byla Cena partyday.cz, kde se představilo hned několik koní, kteří se v minulosti ukázali mezi nejlepšími. V roce 2021 zvítězila v Oaks Giannah, v Gerschově memoriálu Porcinella a ve Velké červnové ceně byl čtvrtý Global Man. Všichni se ale postavili na start po dlouhé pauze a tak z triumfu se nakonec po velkém boji radoval o krátkou hlavu Decameron v majetku Václava Neckáře a v tréninku Evy Záhorové. Odchovanec Václava Luky staršího vyběhl rekord dráhy na 2400 metrů a v sedle mu k tomu pomohl amatér Matyáš Luka.

 

 

 

 

pimpernel.jpgV ostatních rovinových dostizích se dařilo stáji Rabbit Trhový Štěpánov, trenéru Allanu Petrlíkovi a žokeji Davidu Liškovi. Tento tým stál za triumfy Shirocco Fritz, která zvítězila v Handicapu společnosti Pragis, přičemž závěrečný dostih dne O pohár dědy Koláře "Libhošť" opanovala Rabbit Pimpernel.

 

 

 

 

 

 

 

foto: I. Krejsa, L. Bílá