Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Brněnská rozlučka pro Formana

Brněnská rozlučka pro FormanaUplynulou sobotu se uskutečnil poslední mítink této sezóny na moravském závodišti v Brně. Za slunečného podzimního počasí do areálu Dvorska dorazila bohatá divácká návštěva, která mohla sledovat program složený z rovinových i překážkových dostihů.

ilíkovi.jpgV hlavním dostihu překážkové části, Podzimní brněnské steeplechase - Poháru statutárního města Brna, se poprvé v kariéře prosadil osmiletý polokrevný Forman ze stáje DS Joki – Ilíková. Rovněž pro jeho jezdce amatéra Jana Ilíka to byl první životní triumf. Za svěřencem trenérky Ilíkové obsadili poměrně překvapivě druhé a třetí místo Kifaaya a Premier Lion.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alexandr.jpgVrcholem rovinové části programu byla Cena firmy Kokitech s.r.o. a T.K. Endurace - Podzimní moravské míli a tam už se žádné překvapení nekonalo. O vítězství tvrdě bojovala dvojice, která patřila mezi největší favority dostihu. Nakonec v cíli byl o hlavu první již desetiletý Alexandr ze Stáje Těchov, který se na brněnském závodišti prosadil už potřetí v kariéře. V sedle svěřence trenéra Vinklárka byla jezdkyně Lenka Kvapilová, pro kterou to bylo první letošní vítězství. Na druhém místě proběhla cílem Oriwal, třetí již s rozestupem více jak tří délek byla vyslankyně domácí a pořadatelské stáje Josefa Vymazala, Palomina.

 

 

 

sun rain.jpgStáj Josefa Vymazala obvykle na „domácím hřišti“ slaví úspěchy, a tak tomu bylo i tentokrát. Hned v úvodním dostihu odpoledne, Ceně Autodopravy Vlček, se totiž po tuhém boji prosadil šestiletý Sun Rain, který o pouhou hlavu odsunul na druhé místo favorizovaného Partner in Crime, který dostih dlouhou dobu vodil. V sedle vítěze byla Miroslava Sedláková.

 

 

 

 

 

 

 

Foto: B. Křižan