Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Brno uzavře sezónu osmičkou dostihů

Brno uzavře sezónu osmičkou dostihůV sobotu se uskuteční letošní třetí a zároveň poslední dostihový den v Brně. Tamní program se tradičně skládá z pětice rovin a tří steeplechase, které jsou početně kvalitně obsazeny. Diváci se mohou těšit rovněž na trojici oddělení populární Pony Ligy.

DSC_1084.jpgVrcholem rovinového programu je Cena firmy Kokitech a T.K. Endurance - Podzimní moravská míle (III. kat., 1600 m). Loňské vítězství zde bude obhajovat Treasure Rock (ž. Anrésová), který posledně zvítězil v Senici, ale ponese nejvyšší hmotnost. Druhá za ním před rokem skončila Fable (am. Fabris), která sice v červnu v Brně ztratila jezdce hned na startu, ale předtím tam šestkrát v řadě skončila nejhůře druhá. Dvě brněnské míle v minulosti vyhrál Alexandr (Kvapilová), o jehož aktuální forma svědčí dva týdny staré stříbro ze Slušovic. V dubnu v Brně zvítězila Oriwall (Buriánková), které by ale více seděl delší dostih. Dvojice Juvana (žk. Lebdušková) – Frami Hit (Plimlová) naopak preferuje sprinty. Na čtvrtá místa ze dvou předchozích brněnských mílí bude navazovat Palomina (Sedláková).

 

 

DSC_1230.jpgNejprestižnějším z překážkových dostihů je Podzimní brněnská steeplechase - Pohár statutárního města Brna (III. kat., 4100 m). Před rokem tu těsně zvítězil Kifaaya (Neprašová), ale jeho letošní výkony jsou slabší. Posledně ho v Senici porazil Ferino (ž. Složil), který tam navázal na vítězství z Letní brněnské steeplechase. V ní na něj ale pouhý krk ztrácel Marcon (Čmiel), pro něhož hovoří výraznější váhová výhoda. Navrch tak tentokrát může mít vítěz Jarní brněnské steeplechase Marcon. Salivano (ž. Odložil) a Time In The West (Novák ml.) v srpnu shodně ukázali zlepšení vítězstvím v Netolicích, kde na kvalitnější konkurenci narazil dříve jmenovaný. Forman (am. Ilík) posledně překvapil bronzem v bratislavské Velké starohájské steeplechase.

Dodejme, že první dostih odstartuje ve 13.30 hodin.

 

Více informací naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan