Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Chuchelské vrcholy v růžové barvě

Chuchelské vrcholy v růžové barvěJedenáctá kapitola letošní metropolitní sezóny v Chuchle Areně Praha nabídla ve svém programu hned tři dostihy nejvyšší kategorie a ve všech se prosadili koně, jejichž žokejové na sobě měli růžové dresy. V barvách stáje Lokotrans dvakrát triumfoval pětinásobný český a osminásobný španělský šampión Václav Janáček, jedno vítězství si před odletem na zimní angažmá do Kataru v dresu stáj Statek Blata Český ráj připsal Tomáš Lukášek.

 

Gerschuv_memorial-1.jpgV 87. ARQANA Gerschově memoriálu (I. k., 1400 m, 135 tis. Kč, 2letí) nečekaně skvěle debutoval vlastní odchovanec Lokotransu San Sebastian a v jeho sedle Václav Janáček zaznamenal své jubilejní 1400. rovinové vítězství. Favoritkou dostihu byla držitelka Simsonovy ceny Dantawi, nicméně finišovala třetí, když se před ni dostala perspektivní Nuda Veritas.

 

 

 

 

 

RENOMIA-3.jpgDruhý plný zásah se svěřencem Luboše Urbánka už byl v podání Václava Janáčka očekávanější (docílil jím už 256. double), v cíli nejdůležitější srovnávací zkoušky tříletých a starších vytrvalců 45. RENOMIA Velké ceny českého turfu (Listed, 2400 m, 550 tis. Kč) po boji o krk před úřadujícím Koněm roku Gasparinim byl dříve vítěz nedávného St Leger, celkově potřetí letos, v Praze i v kariéře triumfující Magic Merlin. Překvapením bylo o dvě délky dále třetí místo jednoho z outsiderů Alzira.

 

 

 

 

 

LERAM Million-1.jpgDostihem s nejvyšší dotací dne byl 8. LERAM Million (Listed, 1400 m, 600 tis. Kč, 3letí a starší), test, který se do termínové listiny vrátil po roční pauze. Triumf stylem start-cíl mě na dosah premiant červnové Sprinterské ceny Gallanticus, ale v závěru jej o tři čtvrtiny délky zdolal vítěz dalšího rámcového dostihu derby-dne Tattersalls Mile, a před třemi týdny stříbrný ve Velké ceně Prahy CK Martin Tour, tříletý Shahbandar. Svěřenec Ingrid Janáčkové vyhrál v novém rekordu dostihu 1:23,22 podruhé v životě a žokej Tomáš Lukášek se v listině vítězů tohoto dostihu, který byl v letech 2015 až 2021 vrcholem Evropského poháru žokejů, stal prvním českým žokejem. O půl délky třetí pak skončil stříbrný z mostecké Svatováclavské ceny Caucasian.

 

 

V rámcovém programu dvakrát zvítězila vedoucí jezdkyně dámského šampionátu BoKaBau Ladies' Cup Alena Plimlová a třetím kariérním doublem zvýšila svůj náskok aktuálně na tři výhry.

Součástí bohatého programu byla i Cena Střední školy dostihového sportu a jezdectví za podpory Magistrátu hlavního města Prahy, mezinárodní utkání žákovských a amatérských jezdců, jehož vítězkou se stala česká zástupkyně Anna Lebdušková.

 

Foto: Lucie Bílá