Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Chuchle chystá velkolepé finále dostihového září

Chuchle chystá velkolepé finále dostihového záříNabité dostihové září v Chuchle Areně Praha vyvrcholí v sobotu velkolepým finále, během nějž se uskuteční tři dostihy nejvyšší kategorie a svou účastí ho ozdobí znamenití žokejové: Bauyržan Murzabajev a Václav Janáček mají spolu na kontech osm českých, čtyři německé a osm španělských šampiónských titulů, Clement Lecoeuvre je stabilním členem francouzské top 15, mezinárodně úspěšní jsou i další šampióni Jiří Palík a Tomáš Lukášek a v sedlech bude samozřejmě i kompletní tuzemská špička.

Z tria položek nejvyšší výkonnostní třídy se nejdříve uskuteční 87. ARQANA Gerschův memoriál (1400 m, 135 tis. Kč, 15.10 hodin) pro dvouleté koně. V něm bude roli favoritky plnit suverénní vítězka nedávné Simsonovy ceny Dantawi (Ekols Skalica ČR), svěřenkyni Václava Luky opět po třech týdnech podpoří Clement Lecoeuvre.

DSC_0610.jpgPo něm přijde na řadu významný dostih pro tříleté a starší sprintery i mílaře, který se po roční odmlce vrací na scénu a slibuje skvělou podívanou, 8. LERAM Million (1400 m, 600 tis. Kč, 15.40 hodin). O nejvyšší příčky by měli usilovat v Praze zatím vždy vítězný Gallanticus (ž. Liška, tr. Jelen, stáj Linova), jarní král krátkých tratí, vítěz Sprinterské ceny, který před měsícem finišoval devátý v německém Goldene Peitsche (Gr.3), a premiant Tattersalls Mile, druhý z Velké ceny Prahy CK Martin Tour Shahbandar (ž. Lukášek, tr. Janáčková, stáj Statek Blata Český ráj). Hned tři reprezentanty posílají na start stáj The Sons of Sharpour a trenér Konstantin Kobzarev: na svůj tři roky starý triumf v této zkoušce se, s asistencí Bauyržana Murzabajeva, bude snažit navázat bělouš Politicum, po druhém a třetím místě z mostecké Svatováclavské ceny mají solidní ambice i Caucasian (ž. Florian) a Hidden Colony (ž. Foret). Dvojí zastoupení, se zkušeným žokejským obsazením, mají růžové barvy Lokotransu a trenér Luboš Urbánek: šampióna loňských dvouletých Devil In Pinka povede Václav Janáček, šestého ze Svatováclavské ceny Capitana pak Jiří Chaloupka. Černým koněm dostihu se při své tuzemské premiéře může stát stříbrný z předloňské polské Velké jarní ceny Matt Machine s Clementem Lecoeuvrem, reprezentant stáje Westminster Race Horses po přesunu k trenéru Václavu Lukovi cestuje za dostihy do Francie, kde za poslední rok jednou vyhrál a čtyřikrát se umístil.

DSC_8912.jpgHlavním magnetem nejdůležitějšího českého vytrvaleckého testu pro tříleté a starší koně, 45. RENOMIA Velké ceny českého turfu (2400 m, 550 tis. Kč, 16.10 hodin) bude letošní první start Koně roku 2022 na českém území; avšak loňský premiant Slovenského derby a českého i slovenského St Leger Gasparini (ž. Palík, tr. Demele, stáj TIPPLER Group) je "až" druhým favoritem dostihu. Preference na své straně totiž má vítěz letošního St Leger Magic Merlin (tr. Urbánek, stáj Lokotrans), do jehož sedla byl angažován Václav Janáček. Respektovaným účastníkem je i další místní novic z přípravy Václava Luky Ideal King, valach stáje Leram dosud ve Francii čtyřikrát vyhrál a devětkrát se umístil, dalšími zvučnými jmény jsou vítězka loňského Oaks Vignetta (ž. Florian, tr. Seménka, stáj Cardboard), stříbrný z loňské Velké ceny českého turfu Stronger Together (ž. Lukášek, tr. Janáčková, stáj Statek Blata Český ráj) či vítěz předloňského Slovenského derby Rabbit Red Jazz (ž. Zatloukal, tr. Petrlík, stáj Rabbit Trhový Štěpánov).

V závěrečné části programu se uskuteční trojice handicapových dostihů, mezi nimi i mezinárodní utkání žákovských a amatérských jezdců Česko–Slovensko–Maďarsko (Cena Střední školy dostihového sportu a jezdectví za podpory Magistrátu hlavního města Prahy).

Pro nejmenší návštěvníky budou, kromě tradičních atrakcí a aktivit, připravena dvě originální vystoupení kapely Comedy & Beat, zahrnující i s interaktivními prvky mix písniček, žonglování, bublinovou a klaunskou show. 

Dění na dráze odstartuje ve 14 hodin, Chuchle Arena se divákům otevře v pravé poledne.

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan