Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Chuchelské vrcholy v růžových barvách

Chuchelské vrcholy v růžových barváchDostihová sezóna v Chuchle Areně Praha pokračovala v sobotu 1. června, na měkčí dráze po předešlém dešti, svou pátou kapitolou. Její program obsahoval dva dostihy nejvyšší kategorie a v obou se prosadily zástupkyně stáje Statek Blata Český ráj, svěřenkyně Ingrid Janáčkové Koplíkové, vedené žokejem Tomášem Lukáškem.

Triumfy růžovým barvám majitele Josefa Dufka přinesly tříleté klisny Ciotola (v CONSEQ Ceně Nory Jeane) a Fine Anyway (v CPIPG Velké červnové ceně), přičemž pro obě šlo o premiérová pražská vystoupení. 

fine doběh.jpgHlavním bodem programu byla 72. CPIPG Velká červnová cena (I. kat., 2210 m, 150 tis. Kč, 3letí), i přes absenci několika vážných derby-kandidátů tradičně nejdůležitější test formy před Českým Derby. Očekávané vytrvalecké dispozice zužitkovala k jistému dvou délkovému prvenství hnědka Fine Anyway, která si po únorové výhře mezi nezvítězivšími v Marseille zapsala druhý kariérní triumf. Tempo dostihu nadiktoval dosud pouze v Německu startující Queen's William, jenž v cíli o délku a tři čtvrtiny předčil favorita Promethea – vnuka vítězky Velké červnové ceny 2005 Peinture Naive, jež byla až do letoška zatím poslední klisnou v listině vítězů této zkoušky. 

 

 

ciotola doběh.jpgVe 20. CONSEQ Ceně Nory Jeane (I. kat., 1610 m, 150 tis. Kč, 3l. a st. klisny) se s překvapivou suverenitou o osm délek prosadila stříbrná z letošní Jarní ceny klisen Ciotola, druhé místo získala další členka letošního tříletého ročníku Dantawi, dvě a půl délky za ní pak brala bronz předloňská premiantka Comming Pulse. Šampiónka loňských dvouletých klisen Ciotola dosáhla čtvrtého životního triumfu, po úspěších v zářijovém prodejním dostihu ve Francii, říjnové Ceně zimní královny v Pardubicích a dubnovém Deylově memoriálu v Mostě.

 

 

 

 

 

new moon.jpgKromě žokeje Tomáše Lukáška, který se 128. kariérním doublem vrátil do čela průběžného pořadí jezdeckého šampionátu Lázně Poděbrady Cup, trenérce Ingrid Janáčkové Koplíkové a stáji Statek Blata Český ráj, které vedou trenérský resp. majitelský žebříček, se dvakrát naplno prosadila i premiantka Ladies Cupu 2021 Lucie Fialová, jíž po čtvrtém životním doublu chybějí poslední tři výhry k zisku žokejského titulu (za 50 kariérních vítězství).

 

 

 

 

 

Jiří Zlámaný

foto: T. Holcbecher