Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Chuchle hostí dvojici jedniček, moravskou sezónu zahájí Brno

Chuchle hostí dvojici jedniček, moravskou sezónu zahájí BrnoDostihová sezóna o víkendu pokračuje dvojicí dostihových dnů ve dvou největších českých městech. Moravskou sezónu odstartuje sobotní dostihový den v Brně, kde se program tradičně skládá z pěti rovinových a tří překážkových dostihů. V neděli se v Chuchle Areně Praha odběhne devítka rovinových dostihů, z nichž dva mají status nejvyšší kategorie.

DSC_3243.jpgPrvní z trojice letošních dostihových dnů v Brně se koná v sobotu 22. dubna od 14 hodin. Mezi pěticí rovinových dostihů je vrcholem Jarní moravská míle - Cena firmy Kokitech (III. kat., 1600 m), v níž se utkají všichni tři vítězové loňských moravských mílí. V té dubnové suverénně zvítězil Rabbit Buratino, který do sezóny vstoupil už před dvěma týdny, kde skončil desátý v Chuchli. Před rokem za ním druhá skončila Fable, která následně zvítězila v červnové míli. V té říjnové pak znovu skončila druhá, když stylem start-cíl zvítězil Treasure Rock.

Ve startovním poli Jarní brněnská steeplechase - Cena K-K Metal – Shaywan (III. kat., 4100 m) najdeme hned trojici koní, kteří slavili úspěchy na nejvyšší scéně. Dvojnásobný účastník Velké pardubické Mahony je především vítězem Ceny Labe z roku 2018, ale loni se na dráze neukázal. V italských dostizích kategorie Gr.1 zvítězili favorizovaný Stuke a Kifaaya. Poslední jmenovaný má rovněž dost zkušeností s brněnskou dráhou, když loni zvítězil v Podzimní brněnské steeplechase. V Letní brněnské steeplechase ho ovšem zastínil vítězný Kerabush.  

I když se souběžně s Brnem konají dostihy v Bratislavě, diváci se mohou těšit na dvojici nejlepších z loňského rovinového šampionátu, tedy první ženu-šampiónku Jiřinu Andrésovou a Milana Zatloukala. V akci budou rovněž všichni medailisté z loňského překážkového šampionátu, tedy vítězný Jan Odložil, druhý Lukáš Matuský i dvojnásobný šampión Marcel Novák.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

Dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha pokračuje v neděli 23. dubna od 14 hodin druhou kapitolou. Ta nabídne tentokrát devět dostihů a, stejně jako při premiéře, dva z nich náleží do nejvyšší výkonnostní kategorie. Oba měří 1400 metrů; ve 34. Memoriálu profesora Václava Michala se představí deset tříletých hřebců, z nichž osm vlastní přihlášku do květnové Velké jarní ceny, v 18. Memoriálu Jaroslava Maška porovná síly osm starších sprinterů a mílařů, včetně vítězů posledních dvou ročníků této zkoušky.

Holcbecher_2022Sep11_00210.jpgZ těch uchazečů o Memoriál profesora Václava Michala, které již domácí publikum zná, by měl mít nejvyšší ambice ryzák Hidden Colony, pražský zářijový vítěz a stříbrný z Gerschova memoriálu, kterého premiérově povede žokej Jiří Palík. Ten i trenér Konstantin Kobzarev zde obhajují loňský triumf (s Arkhangelskem), nicméně prvním favoritem je hnědák Holly Happy, jenž vloni ze čtyř startů mezi nezvítězivšími ve Francii vytěžil tři dotovaná umístění a jehož majitel i chovatel Jiří Trávníček (DS Pegas) a žokej Petr Foret už Memoriál prof. Michala opanovali celkem čtyřikrát.

Na start Memoriálu Jaroslava Maška se pak postaví osmička kandidátů. Jsou mezi nimi i premianti posledních dvou ročníků, shodou okolností oba sedmiletí; do sezóny vstupující bělouš Politicum a před dvěma týdny s nejvyšší zátěží bronzový z Gomba handicapu Worth Choice. Žhavým aspirantem na vítězství však bude také čtyřletý hnědák Josephino, vracející se do Prahy po bezmála roční absenci – od deváté příčky v loňské Velké jarní ceně pět měsíců nestartoval, ale za poslední půlrok zvládl šest zahraničních vystoupení: na podzim si připsal dva hodnotné triumfy ve francouzském Chantilly a v zimě se třikrát představil na horké půdě dubajského závodiště Meydan, kde v handicapových testech finišoval jednou čtvrtý a dvakrát sedmý.

Další položkou programu, slibující vzhledem k blížícím se klasickým zkouškám zajímavý výsledek, bude Cena Unicredit Bank. Z dvanácti startujících je polovina přihlášena do Velké jarní ceny a osm účastníků tohoto dostihu vlastní nominaci i do Českého Derby. 

V doprovodném programu, vedle tradičních tvořivých dílniček nebo králičího hopu, předvedou jízdní skupina a útvar psovodů Městské policie hl. m. Prahy ukázky výcviku koní a psů.

Diváky upozorňujeme na skutečnost, že v neděli nebudou ve Velké Chuchli zastavovat vlaky, dojde však k výraznému posílení autobusové dopravy (linky č. 244 a XS7) ze Smíchovského nádraží.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

foto: Tomáš Holcbecher, Bohumil Křižan