Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > V Mostě tančila Ballerina, v Pardubicích Hola Que Tal

V Mostě tančila Ballerina, v Pardubicích Hola Que TalO uplynulém víkendu otevřely své brány závodiště v Mostě a v Pardubicích. Na severu Čech se v trialu na dámskou klasiku poněkud překvapivě prosadila Balerina, největší překážkové závodiště nabídlo smíšený program dostihů rovinových a přes proutěné překážky.

balerina dekorace.jpgNa severočeský Hipodrom i přes nevlídné počasí zavítala slušná návštěva, která mohla shlédnout sedm rovinových dostihů. Vrcholem dne byla předzkouška Jarní ceny klisen, 49.  Memoriál Rudolfa Deyla, na jejíž start se postavilo devět klisen. Favoritkami byla dosud neporažená Salt Mix a Feschanda pyšnící se titulem slovenské zimní královny.

Nakonec ale ani jedna z nich nehrála v dostihu významnější roli, když pro lehké vítězství si došla nejzkušenější v poli, Ballerina. Svěřenkyně trenérky Ingrid Janáčkové Koplíkové v majetku stáje Statek Blata Český ráj manželů Dufkových pod žokejem Lukáškem v cílové rovině odešla od všech soupeřek a v cíli měla pohodlný náskok více jak tří délek.

I pořadí za ní bylo překvapivé, když o druhé místo svedly souboj Bethany a Ballantines, které patřily mezi největší outsiderky dostihu. Favoritka Salt Mix nakonec stačila na čtvrté peníze a poslední dotované místo získala Eagle Babe.

culda.jpgDruhým nejvýznamnějším dostihem dne byl 6. Memoriál Jaroslava Podolana na vytrvalecké trati 2200 metrů. Na měkčí půdě udal svižné tempo Mike Majk, z čehož nakonec těžil v úvodu na chvostu pole jdoucí Culihrach. Ten si začal pozici polepšovat na protilehlé straně a v závěru odrazil útok slovenské Shamal Emmi. Šestiletý reprezentant stáje Pure Nutrition si připsal již pátý životní triumf, přičemž na místním Hipodromu se radoval poprvé. V sedle měl svou trenérku Martinu Havelkovou.

 

 

 

coletka.jpgZa zmínku stojí i stejně dlouhý dostih pro tříleté koně, ve kterém velmi působivým způsobem zvítězila Coletka ze stáje Tannaberg na Šumavě patřící prezidentovi Českého Jockey clubu Josefu Bečvářovi. Ačkoliv se jedná pouze o dostih III. kategorie, v minulosti už se v něm ukázala řada zajímavých koní. Vloni v něm zahájil sezónu Gasparini, ale i jména jako Locomotive, Briliant Star dokázala bodovat i mezi nejlepšími.

 

 

 

 

Třemi rovinovými a dvěma dostihy přes proutěné překážky začala o den později jubilejní 30. sezona pořádaná Dostihovým spolkem. Hlavní dostih, Jarní cenu Pardubického závodiště (proutěné překážky na 3200 metrů) opanoval rodinný tým manželů Myškových. Valach Hola Que Tal připravovaný Štěpánkou Myškovou měl v sedle jejího manžela Jaroslava.

myška.jpgZa slunného odpoledne se na dobré dráze sešlo v hlavním dostihu šest koní. Růžové barvy stáje Lokotrans a jejich zástupkyně Wonder Woman se sice snažily sekundovat strojově jdoucímu valachovi Hola Que Tal, nikdo se ale k největšímu koni v poli ani nepřiblížil. Šestiletý hnědák spolehlivě skákal a jeho náskok v cílové rovině byl zničující. Už v půli cílové roviny si mohl vítězný žokej Jaroslav Myška sundat brýle a vychutnávat si ovace z tribun.

„Tohle je kůň Jardy.  Měl ho ve Francii dlouho vyhlédnutého. Rok jsme ho dávali dohromady. Byl psychicky a fyzicky unavený. Tento start byl testem, jestli má valach chuť závodit. To nám potvrdil. Chceme ho vrátit na francouzské dráhy, tady v Čechách běhat nebude,” řekla vítězná trenérka Štěpánka Myšková. Druhá skončila outsiderka Quenty (Mach), třetí byl Jasmin Bede (ž. Benš).

 

eisenherz.jpgV Poháru BICZ holding 2023 uhájil první místo Eisenherz s žokejem Janem Faltejskem. Skoková nejistota se držela dvojice jen na zkušebním skoku, pak se počínali aktivně na čele společně s Analystem a Cats´ Agility. Právě s touto hnědkou musel v cílové rovině těsný náskok tmavý hnědák hájit.  Třetí skončil polobratr Lodgiana Whistla Lastien, skvělou stíhající jízdu předvedla polosestra výborné steeplerky Izynky Izyrejka a skončila čtvrtá.

 

 

 

 

V rovinových dostizích se dařilo zástupcům stáje doktora Jiřího Charváta, kteří obsadili první a druhé místo v dostihu pro tříleté koně na 2800 metrů. V dostihu o 100 metrů delším pro čtyřleté a starší hřebce a valachy zvítězil Master Luke a v témže dostihu, tentokrát vypsaném pro klisny, s jistotu zvítězila Ramsya.

 

Foto: B. Křižan