Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Chuchle hostí proutěnkářský vrchol, na start míří i obhájce Capivari

Chuchle hostí proutěnkářský vrchol, na start míří i obhájce CapivariPřestože je Chuchle Arena Praha především centrálním rovinovým závodištěm, už se stalo tradicí, že hostí také jeden z největších dostihů přes proutěné překážky. Konkrétně se jedná o Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha a. s., který v neděli napíše svou patnáctou kapitolu. S celkovou dotací 360.000 korun se jedná dokonce o nejbohatší český dostih přes proutěné překážky.

Chuchle hostí proutěnkářský vrchol, na start míří i obhájce Capivari

Na start 15. Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha a. s. (I. kat., 4200 m) se postaví pětice koní, mezi nimiž roli favorita zaujímá Capivari (Bartoš). Svěřenec Josefa Váni mladšího je totiž obhájcem vítězství. Od loňského úspěchu startoval pouze na zahraničních drahách, a nejenže se umísťoval mezi italskou špičkou, ale dokázal bodovat i ve Francii. Dařilo se mu především v zimě v Cagnes-sur-Mer, kde po dvou třetích místech skončil druhý v Listed. Na dráhu se každopádně vrací po pětiměsíční pauze.

Po podobně dlouhé pauze se představí jeho stájový druh Sternkranz (Matuský), který rovněž strávil část zimy v Cagnes-sur-Mer, kde se zaskvěl vítězstvím v Quinté handicapu o 80.000 euro a následně skončil třetí v Gr.3. Českému publiku se dosud představil pouze jednou v Pardubicích. Loni v červenci tam zamířil do krosu, ovšem už na čtvrtém skoku upadl přes chybujícího soupeře.

Hlavním vyzyvatelem Váňovi dvojice je Dragon (Vyhnálek). Svěřenec Dalibora Töröka tu loni skončil za Capivarim druhý a do aktuální sezóny vstoupil teprve před týdnem v Pardubicích. Tam sice narazil na slabší soupeře, nicméně první životní vítězství získal s převahou více jak 20 délek.

Po pouhém týdnu půjde na start také San Marino (Složil), který byl zadržen ve Wielké Partynické. Svěřenec Grzegorze Wroblewského letos nad proutěnkami začíná a jeho dosavadním maximem je menší vítězství z Bratislavy. Radkem Bodlákem připravovaná Celeste (Odložil) platila před třemi lety za velký překážkový talent, ale v následujím roce zamířila do chovu a po mateřské pauze na někdejší výkony nenavázala.

I když hlavní dostih patří proutěnkářům, mezi osmičkou chuchelských dostihů hrají prim roviny, když se jich odběhne šest. První dostih odstartuje ve 14:00, a pokud se na závodiště nedostanete osobně, kompletní program můžete tradičně sledovat prostřednictvím streamu na webu dostihy.tv.

Více informací najdete na webu závodiště

Jaroslav Fabris
Foto: Bohumil Křižan