Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Zlatý pohár vybojoval Sternkranz

Zlatý pohár vybojoval SternkranzVrcholem sedmé kapitoly metropolitní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha byl 15. ročník Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha (prout. př. I. kat., 4200 m, 360 tis. Kč), nejdelšího a nejvýše dotovaného dostihu přes proutěné překážky v ČR.

Zlatý pohár vybojoval Sternkranz

V poli pěti účastníků se po boji se stájovým kolegou, loňský triumf obhajujícím Capivarim nakonec o délku a čtvrt prosadil sedmiletý valach Sternkranz s žokejem Lukášem Matuským.

První i druhý v cíli reprezentují stáj italského majitele Josefa Aichnera Scuderia Aichner SRL a trénuje je Josef Váňa mladší. Sternkranz se představil v ČR vůbec poprvé a k vítězstvím v Itálii a Francii přidal sedmý kariérní triumf. Slovenský žokej Lukáš Matuský, vítěz loňské Velké pardubické, se do listiny vítězů Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha zapsal poprvé, celkově v Chuchli dosáhl svého druhého vítězství.

V rámcových, rovinových dostizích se dařilo Martině Havelkové, která v dvojroli žokejka-trenérka vyhrála dvakrát, čímž docílila 21. jezdeckého double kariéry.. V prvním dostihu pro dvouleté dovedla vítězně do cíle Lenu v majetku Igora Endaltseva, ve handicapu II. kategorie, Ceně společnosti Sudop Brno, pak nejvyšší životní triumf získal Kenshibu ze stáje Pure Nutrition.

Ve sprinterském handicapu II. kategorie, Ceně společnosti českomoravská železniční opravna, si na své lepší dny vzpomněl vítěz Sprinterské ceny z roku 2019, Mollys Best. Pro Stáj Filip ho odjezdila Pavlína Filipová.

Zdroj: tisková zpráva Chuchle Arena Praha
Foto: Bohumil Křižan