Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Vrcholem víkendu je karlovarská Cena zimní královny

Vrcholem víkendu je karlovarská Cena zimní královnyO víkendu pokračuje dostihové sezóna na našem nejvýchodnějším i nejzápadnějším závodišti. První přijdou na řadu moravské Slušovice, kde v tradičně smíšeném programu hrají tentokrát prim překážkové dostihy. V Karlových Varech je vrcholem nedělního programu nejvýznamnější dostih pro dvouleté klisny, tedy Cena zimní královny.

Dostihy

Na start jubilejní 40. Ceny zimní královny DS Pegas (L, 1600 m) se postaví jedenáct klisen, které budou bojovat o podíly z celkové dotace 550.000 Kč. Roli favoritky zaujímá Porcinella (Šafář). Svěřenkyně Hleny Vocáskové po sérii tří druhých míst naposled s přehledem splnila roli favoritky v Mostě, kde se za ní seřadila trojice klisen, které jí vyzvou i v neděli. Konkrétně Comming Pulse (Zatloukal), Lady Sophie (Foret) a Little Streak (Laube). Z nich by se mohla nejvýrazněji zlepšit Lady Sophie, která na rozdíl od ostatních zmíněných klisen v Mostě teprve debutovala.

S Porcinellou už se utkala také Shabana (Palík), která na ní v chuchelské Simsonově ceně ztrácela pouze krátkou hlavu. Navíc prodloužení distance o 400 metrů jí zřejmě přijde vhod. Vysoké ambice má také dvojice klisen, které během léta absolvovaly v Karlových Varech povedené premiéry. Queen Of Beaufay (Vyhnálek) při debutu ztrácela jen půl délky na Arkhangelskam, který o dva týdny později zvítězil v Ceně Masise o více než 3 délky před Porcinellou. Bohemian Rapsody (Demo) zásluhou mohutné koncovky zvítězila před Askeranou (Verner).

Zbylá trojice může především překvapit. La Violette (Janáčková Koplíková) totiž bude debutovat, Miram (Lukášek) ve třech startech nedosáhla na dotaci a Connie (Plimlová) ztrácela v Mostě na Porcinellu přes 20 délek.

Kvalitní osmičlenná sestava se sejde na startu dvojkové 34. Ceny Jockey Clubu ČR (2000 m). Třetí místa v jedničkách o slovenském derby dnu získali Royal Town (Koplík) a Storm de Nuit (Laube), přičemž dříve jmenovaný svěřenec Zdena Koplíka posledně mnoho neztrácel na mílařskou elitu ve Velké ceně Prahy. Jedničková umístění letos sbírá Bonys (Palík), který naposled skončil třetí v mostecké Velké letní ceně. Ve dvojkách letos zvítězili Spencer (Janáčková Koplíková) i karlovarské specialista Opinion Maker (Chaloupka), jehož optimem jsou ale kratší distance.

Vrcholem slušovického programu je Vzpomínkový dostih na pana MVDr. Víta Hrbáčka - patrony jsou jeho přátelé a kamarádi, který je dvojkovou cross country na 4800 metrů. S dobrými šancemi půjde na start svěřenkyně Radima Bodláka Slivka (Novák), která zahájila sezónu vítězstvím ve Wroclawi a naposled skončila třetí v pardubickém krosu pro klisny. Sweet Red Wine (Odložil) všechny tři letošní starty absolvoval ve francouzském Vittelu, kde minule skončil čtvrtý, ale pochlubit se může také bronzem z loňské Ceny Labe. Po měsíci se zde znovu utká dvojice nejlepších z Velké ceny Netolic, tedy Marcus Aurelius (Kocman) a Wotan (Matuský).

Celkem se ve Slušovicích odběhne šestice překážkových dostihů a jen tři roviny, z nichž je nejlépe obsazena Cena společnosti D Plast a.s. (III. kat., 2200 m). Na její start se postaví i Radkem Holčákem připravovaný Darkolva (Šafář), který v minulosti tři jedničky vyhrál a letos v nich získal stejný počet umístění. Imsexyandiknowit (Laube) se rovněž může pochlubit jedničkovými umístěními a před dvěma týdny skončila čtvrtá v italském Meranu. Dodejme, že Darkolva i Imsexyandiknowit se mohou znovu utkat jen o týden později v Chuchli, protože jsou přihlášeni do EJC Long – Velké ceny českého turfu.

Ve Slušovicích první dostih odstartuje ve 14:00, zatímco v Karlových Varech se začíná ve 13:30. Přenosy z obou dostihových dnů můžete tradičně sledovat prostřednictvím streamů na webu dostihy.tv.

Jaroslav Fabris
Foto: Bohumil Křižan