Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Zimní královnou se stala „Královna“

Zimní královnou se stala „Královna“O tomto víkendu se u nás běhalo na dostihových drahách ve Slušovicích a v Karlových Varech. Západočeská metropole hostila 40. Cenu zimní královny DS Pegas, která byla vrcholem nedělního programu.

Zimní královnou se stala „Královna“

Už v sobotu se ale ve Slušovicích uskutečnilo devět výkonnostních zkoušek, v nichž převažovaly překážkové dostihy. Také nejvýznamnějším dostihem byla steeplechase II. kategorie nazvaná Vzpomínkový dostih na pana MVDr. Víta Hrbáčka – patrony jsou jeho přátelé a kamarádi. V něm s velkou převahou zvítězila šestiletá Slivka ze stáje U krále Matyáše a získala tak již svůj druhý letošní triumf (ten první v květnu v polské Wroclawi).

Dvě vítězství získali překážkoví žokejové Jan Faltejsek a Jan Kratochvíl, pro něhož ovšem odpoledne skončilo smolně. Při sedlání klisny La Beauté, na které měl absolvovat poslední dostih dne, utrpěl zranění nohy, jenž mu znemožnilo start i následující den v Karlových Varech.

Přes sychravé podzimní počasí se v lázeňském městě sešla pěkná návštěva, která mohla v hlavním dostihu dne sledovat dramatický souboj. Přes dlouho vedoucí favoritku Porcinellu se v posledních metrech přehnala dvojice Shabana a Queen of Beaufay, a právě ryzka z hřebčína Ecurie Haras de Beaufay byla v cíli o hlavu první. Sluší se dodat, že tento hřebčín je v majetku pana ing. Trávníčka, kterému patří i DS Pegas, tedy sponzor dostihu.

Hlavní překážkový dostih, Velká karlovarská steeplechase města Karlovy Vary, se stala kořistí Arkalona, jehož majitelem je dr. Charvát. Ten zvítězil zadrženě o 9 délek, když jeho hlavní sok Dusigrosz neměl co nabídnout už na protilehlé straně. Další dotace si tak poněkud překvapivě rozdělili Foudre d´Allier a Nel.

Kvalitní sestavu přivedla na start i 34. Cena Jockey Clubu. II. kategorii na dvoukilometrové distanci s jistotou opanovala Crush On Me stáje Leram, která potvrdila výbornou formu bošovické tréninkové centrály. Další cenný triumf kariéry si v jejím sedle připsala Lucie Fialová.

Ferdinand Minařík
Foto: Bohumil Křižan