Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Chuchle uzavře sezónu Pražským zimním favoritem, neděle patří Kolesům

Chuchle uzavře sezónu Pražským zimním favoritem, neděle patří KolesůmDo konce dostihové sezóny zbývá trojice dostihových dnů, z nichž dva se uskuteční o následujícím víkendu. V sobotu uzavře sezónu Chuchle Arena Praha, kde je mezi sedmičkou rovinových dostihů vrcholem Pražský zimní favorit. V neděli pak jediný letošní dostihový den uspořádají Kolesa. Tamní osmička dostihů se rovným dílem dělí mezi roviny a překážky.

_DSC2950.jpgV 7. Pražském zimním favoritovi PP Asset Management se na trati 1800 metrů utká pětice perspektivních dvouletých koní. První ze sedmičky dostihů odstartuje již ve 12 hodin, a na konci odpoledne budou vyhlášeni šampióni (jezdec, jezdkyně, trenér a stáj) letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha.

Horkým favoritem sobotního hlavního dostihu je hnědák stáje Joly Zabyak, jenž v srpnu absolvoval dva starty ve Francii a svůj český debut před třemi týdny na mostecké dráze mezi nezvítězivšími proměnil v impozantní dvanáctidélkový triumf. Svěřenec trenérky Ingrid Janáčkové Koplíkové bude mít v sedle už prakticky jistého letošního šampióna žokejů Davida Lišku. 

Značnou pozornost poutá i jediný český rodák v poli Maxmilián, odchovanec a reprezentant Rabbitu Trhový Štěpánov, syn vítězky Ceny zimní královny 2010, stříbrné z Jarní ceny klisen a bronzové z Oaks 2011 Rabbit Motivator. Je chystán pětinásobným trenérem-šampiónem Allanem Petrlíkem a povede jej žokej Jiří Chaloupka, který s ním na pražské dráze před dvěma týdny debutoval vítězstvím, k němuž jej vyneslo výrazné závěrečné zrychlení.

Dalšími, už tradičními, body programu sezónní derniéry budou mj. poslední díl celoročního chuchelského seriálu Fitmin Cup pro dvouleté koně českého chovu či Cena CONSEQ – Memoriál Josefa Šacha, 1800m handicap II. kategorie s deseti vyrovnanými tříletými a staršími aktéry.

Po závěrečném dostihu proběhne "Přípitek šampiónů" – nejúspěšnějších protagonistů (jezdce, jezdkyně, trenéra a stáje podle počtu vítězství) letošní chuchelské sezóny. Také na závěrečném dni sezóny se na osvědčenou zábavu mohou těšit nejmenší návštěvníci, připraveny pro ně opět budou jízdy na ponících, skákací hrady, malování na obličej, sypání pískem či tvořivé dílničky.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

Rovněž nedělní dostihový den v Kolesách odstartuje v pravé poledne. Na úvod se odběhne čtveřice rovinových dostihů, které mají shodně status IV. kategorie. Následovat bude dvojice krosů, z nichž Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. (III. kat., 4000 m) je vrcholem programu. Na loňské vítězství z Koles se bude snažit navázat domácí It‘s Quini Tiep (ž. Myška), ale svěřenci Štěpánky Myškové se letos nedaří a konkurence je tentokrát silnější. Hanou Kabelkovou připravovaný Reggaeton (ž. Složil) totiž letos dvakrát vyhrál v polské Wroclawi a třetí skončil v jedničkovém Memoriálu Evy Palyzové. V sedle se svým novým trenérem Martinem Liškou půjde na start Ho My God. Třetího koně z loňské Stříbrné trofeje čeká po několika slabších výsledcích nad lehčími skoky krosová premiéra. Dostihový den zakončí dvojice dostihů přes proutěné překážky.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan