Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Pražským zimním favoritem Maxmilián, vrchol v Kolesách ovládl It´s Quini Tiep

Pražským zimním favoritem Maxmilián, vrchol v Kolesách ovládl It´s Quini TiepVe znamení loučení se s letošní dostihovou sezónou probíhal uplynulý víkend. Chuchle Arena Praha měla vrchol v Pražském zimním favoritovi, jediný mítink této sezóny se odehrál o den později v Kolesách.

V Chuchle Areně Praha skončila letošní dostihová sezóna, v sobotu 4. listopadu byla napsána její závěrečná, třináctá kapitola. Vrcholem derniérového programu byl 7. Pražský zimní favorit PP Asset Management (1800 m, 100 tis. Kč), jehož snadným vítězem se, podle prognóz, měl stát top-favorit Zabyak. Suverénní triumf se sice zrodil, ale dosáhl jej ryzák Maxmilián, a jediný český rodák mezi pěti aktéry tak opanoval i druhý start své velice nadějně rozběhnuté kariéry.

max.jpgZkušený žokej Jiří Chaloupka po startu na Maxmiliána netlačil a nechal jej poklidně zahájit s odstupem za čtveřicí soupeřů, ale už v polovině dostihu s nimi byl v kontaktu a po zatočení do finiše reprezentanta i odchovance Rabbitu Trhový Štěpánov vybídl ke zrychlení. Maxmilián na pokyn zareagoval daleko rychleji než při říjnovém debutu a od poloviny cílové roviny o vítězi nebylo pochyb. Nakonec dominoval s komfortním náskokem sedmi délek před Zabyakem, jenž o půl délky zdolal vítězova stájového kolegu Rabbit Idaha. Jiří Chaloupka Pražského zimního favorita vyhrál poprvé v kariéře, trenér Allan Petrlík, jenž navíc tímto úspěchem dosáhl podle internetových statistik Jockey Clubu 400. trenérského vítězství, a stáj Rabbit Trhový Štěpánov si zopakovali předloňský triumf se Zamicem.

 

 

zoa.jpgUž o hodinu dříve, v závěrečném díle celoročního pražského seriálu Fitmin Cup, si po debutantské druhé příčce, právě za Maxmiliánem, připsala první kariérní triumf klisna Zoja Top (v sedle Zamicovy polosestry ukončila více než dvouletou nevítěznou sérii někdejší dvojnásobná vítězka žákovského Hipospol Cupu a premiantka Ladies Cupu zpřed tří sezón Simona Laubeová), takže v průběhu závěrečného dne metropolitní sezóny pětinásobný trenér-šampión Allan Petrlík i majitel/chovatel Rabbit Trhový Štěpánov slavili double. Rabbit Trhový Štěpánov se navíc již pošesté stal nejúspěšnějším majitelem celkového hodnocení Fitmin Cupu, a ovládl polovinu z dosavadních dvanácti ročníků této populární série.

 

 

 

mother.jpgDvou plných zásahů během dne docílil také trenér Karel Germič a zaznamenal druhý kariérní double. O první triumf se zasloužila Dontellyourmother Ceně Trofeo Niké, která tak jako před třemi týdny přilétla koncovkou z konce pole a na posledních cvalových skocích předstihla již téměř jistého vítěze Lucas Warriora. I tentokrát měla v sedle Annu Lebduškovou. Druhé vítězství pro trenéra z Lysé nad Labem zajistila v Závěrečné ceně Air Amica, kterou pro stáj Roman odjezdil žák Tomáš Roman. Na rozdíl od své kolegyně ale proběhla cílem s pohodlným náskokem osmi délek.

 

 

 

 

et.jpgDruhým nejlépe dotovaným dostihem byla Cena Conseq – Memoriál Josefa Šacha, ve které se letos podruhé prosadil Eat the Dust ze stáje Swiss Fans. V obou dvou případech byla v sedle Alena Plimlová, pro chuchelského matadora trenéra Fedorowicze zajistil třetí letošní vítězství.

Po závěrečném dostihu proběhl i tradiční přípitek chuchelských šampiónů, tedy protagonistů letošní metropolitní sezóny s nejvyšším počtem vítězství. Své loňské tituly obhájili žokej Petr Foret, trenér Miroslav Nieslanik a majitelka MUDr. Eva Nieslaniková, pouze v kategorii jezdkyň došlo ke změně a loňskou vítězku Martinu Havelkovou vystřídala Alena Plimlová.

 

 

 

_DSC5586.jpgO den později se uskutečnil jediný letošní mítink na malebném závodišti v Kolesách. Na programu byly čtyři rovinové a čtyři překážkové dostihy a vrcholem byla Cena firmy Chládek a Tintěra Pardubice. V té se stylem start – cíle prosadil domácí It´s Quini Tiep v sedle s Jaroslavem Myškou. Pětiletého valacha pro stáj Vasury Kolesa připravuje trenérka Štěpánka Myšková.

 

 

 

 

_DSC6951 (1).jpgV rovinové části programu se dařilo Martině Havelkové, která zvítězila ve dvou po sobě jdoucích dostizích. Nejprve v Ceně stáje 4 Hearts triumfovala v sedle Bathaloly trenéra Seménky, když pro nově vzniklou stáj Soňa Buksová – prodej uhlí to byla vůbec první účast při slavnostním dekorování. O půl hodiny později se chuchelská trenéra radovala v sedle vlastní svěřenkyně. Cerca Trova nenechala nikoho na pochybách, že role horké favoritky jí patří oprávněně a stylem start – cíl ovládla Cenu společnosti Tipsport o 4 délky.

 

 

 

 

 

 

Foto: T. Holcbecher