Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Dostihová sezóna se uzavře v sobotu v Lysé nad Labem

Dostihová sezóna se uzavře v sobotu v Lysé nad LabemV sobotu 11. listopadu se uskuteční poslední dostihový den letošní sezóny, který přivítá závodiště v Lysé nad Labem. Diváci se mohou těšit na sedm rovinových a jeden překážkový dostih, které doplní trojice oddělení populární Pony Ligy. Start prvního dostihu je plánován na 11.30 hodin.

DSC_5095.jpgNejvyšší status má dvojice rovinových dostihů III. kategorie. Hned na úvod programu se odběhne dvouletým koním vyhrazená Cena společnosti Tipsport (1600 m), v níž se svěřenec slovenské trenérky Zuzany Kubovičové Burstar (ž. Florian) pokusí o letošní šesté zahraniční vítězství na českých drahách. Pro srovnání čeští koně už letos ze zahraničí přivezli 176 vítězství. Soupeři mu můžou být účastník Ceny zimního favorita Paradise Pulse (ž. Liška) nebo debutant s atraktivním původem Pirlo (ž. Foret).

Tříletým a starším koním je určen Memoriál Josefa a Jany Rozových (1700 m), jejíž favorité půjdou na start po pouhé týdenní pauze. Decima (ž. Foret) i Trezy Lady (žk. Lebdušková) totiž shodně startovaly minulou sobotu v Chuchli, kde dosáhly i na shodný výsledek, tedy druhou příčku.

Sledované bude během závěrečného dne i vyvrcholení jednotlivých šampionátů. Na rovině už je jistým vítězem Lázně Poděbrady Cupu David Liška, ale na dalších místech je situace vyrovnaná. Medailové příčky zatím drží Martina Havelková a Alena Plimlová, které zároveň soupeří o triumf v BoKaBau Ladies‘ Cupu. Trenérům vévodí Miroslav Nieslanik, ale zaútočit na něj mohou druhý Michal Kalčík i třetí Allan Petrlík.

Závěrečným dostihem sezóny bude Steeplechase Conseq (IV. kat., 4200 m). V ní se utká pětice koní, mezi nimiž je favoritem je třetí z loňské Ceny ČASCH Kmotr (ž. Velek). Na překážkách už je o šampiónských titulech rozhodnuto. Lázně Poděbrady Cupu totiž s nedostižným náskokem vévodí Jan Faltejsek, a protože na startu nebude žádná žena, Pohár překážkových jezdkyň znovu patří Tereze Polesné. O šampiónském titulu pro trenéra Pavla Tůmu rovněž definitivně rozhodlo úterní oznámení startujících koní, protože ani průběžně druhý Stanislav Popelka do Lysé nad Labem žádného ze svých svěřenců nechystá.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan